Majster roka 2022: Masívna manželská posteľ na chalupu

Manželská posteľ z masívu
Zdroj: Peter Zemančík

Do súťaže Majster roka 2022 som prihlásila svojho manžela, ktorý je veľmi šikovný kutil a aj z ničoho vie vykúzliť neskutočne pekné veci z dreva. Priestory na výrobu nemá, tak všetko vyrábal na chalupe vo svojej maličkej garáži. A takúto krásnu masívnu posteľ vyrobil na našu chalupu.

Na výrobu postele sme potrebovali 6 x hranol 150 x 150 mm z červeného smreka (3 metre). Hranoly sme si skrátili 2 pozdĺžne a 3 priečne + nôžky sme skrátili podľa veľkosti matracu.

Výroba manželskej postele z masívu
Zdroj: Peter Zemančík
Výroba manželskej postele z masívu
Zdroj: Peter Zemančík

Následne sme si nakreslili spoje na preplátovanie rohov. Na to sme potrebovali motorovú pílu, pokosovú pílu, dláto, kladivo a pilník. Vyznačili sme si diery na spoje nôžok a zadného čela, potom sme si drevo komplet opálili a vykartáčovali ho. Posteľ sme nahrubo zložili, aby sme vedeli zmerať dĺžku roštu. Ten sme vyrobili zo smrekového dreva (rozmer dosky na rošt je 30 x 70 mm).

Výroba manželskej postele z masívu
Zdroj: Peter Zemančík
Manželská posteľ z masívu
Zdroj: Peter Zemančík

Autor: Peter Zemančík

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2022 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete tu:
Staň sa Majstrom roka 2022 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.