Rekonštrukcia záhradnej chatky a stavba novej latríny

Záhradná chatka počas rekonštrukcie
Zdroj: Janka Prnová

Odkedy som vo februári kúpila záhradu, môj otec mi spolu s priateľom postavili novú latrínu a začali renovovať chatku, ktorá bola v pôvodnom stave ešte z roku 1985.

Na záhradke nebola žiadna toaleta a chatku sme sa rozhodli po mnohých úvahách zatepliť a obložiť drevom. Latrínu sme postavili vo svahu, ktorý bolo najskôr potrebné zrovnať a postaviť betónový základ. Konštrukcia samotnej latríny je zo smrekových hranolov obložená latkami s perodrážkou.

stavba latríny
Zdroj: Janka Prnová
nová latrína v záhrade
Zdroj: Janka Prnová
nová latrína v záhrade
Zdroj: Janka Prnová

Tatino je hnacím motorom a zdrojom nápadov všetkých prerábok a vo svojom veku – 71 rokov mi veľmi pomáha. Aj týmto spôsobom by som mu chcela poďakovať. Čo sa týka práce s drevom je samouk, ale výsledky jeho práce sú na nezaplatenie.

Posielam fotky latríny a chatky ešte pred natieraním. Stále pracujeme, aby sme mali v lete kde oddychovať.

Záhradná chatka pred rekonštrukciou
Záhradná chatka pred rekonštrukciou. | Zdroj: Janka Prnová
Záhradná chatka počas rekonštrukcie
Záhradná chatka počas rekonštrukcie. | Zdroj: Janka Prnová

Janka Prnová

Príspevok sme uverejnili v rámci súťaže Majster roka 2021. Zostaňte s nami, pretože v septembri spúšťame druhé kolo hlasovania o Majstra roka!

Komentáre

  1. Zdravím, chcel by som sa opýtať na rozmery latríny a náklady na výstavbu.
    ďakujem za odpoveď.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.