Osvetlenie v záhrade

image 40146 25 v1

Správne záhradné osvetlenie dodá vašej terase, záhrade či chodníkom okolo domu výnimočný efekt, obzvlášť po západe slnka.

Náladovú atmosféru vytvoríte prostredníctvom bodových alebo orientačných svetiel Semmelrock:

Solárne svetlá

Vďaka inteligentnému solárnemu článku sa cez deň akumuluje energia, a preto je to čisté a jednoduché svetelné riešenie úplne bez káblov, elektrickej energie alebo nákladov na údržbu. Solárne svetlá sú vhodné aj pre pojazd osobnými automobilmi, odolné voči otrasom. K dispozícii sú v dvoch veľkostiach 20×20 cm a 9,6×9,6 cm.

LED svietidlá             

LED svietidlá nastavia nádherné svetelné akcenty a môžu byť použité pre príjazdové cesty, chodníky a terasy. V prevedení sú v dvoch rôznych tvaroch a s rôznymi RGB farbami. K dispozícii sú taktiež aj so solárnym panelom. V balení po 6 alebo 10 kusov svetiel, v štvorcovom alebo okrúhlom prevedení, s vysokokvalitnou povrchovou úpravou a energeticky úspornou LED technológiou.

Hliníkový obrubník s LED lištou

Moderný obrubník z nehrdzavejúceho hliníka s jedinečným dizajnom a vysokou kvalitou spracovania. Špeciálne kotviace, ako aj spájacie prvky, vám umožnia ľahkú inštaláciu. LED osvetľovaciu lištu (až do 50.000 hodín) možno ľahko inštalovať.

Neónové LED pásy

Inovatívne neónové LED pásy sú ideálnym riešením pre príjazdovú cestu či chodníky okolo domu. Veľmi ľahko sa inštalujú do vytvorenej škáry medzi dlažbami alebo pri okrajoch. Moderná a energiu šetriaca LED technológia, pevná a vysokokvalitná povrchová úprava a jednoduchá montáž sú kľúčom k univerzálnym dizajnérskym riešeniam. Sú ohybné a odolné voči prelomeniu, vhodné aj pre pojazd osobnými automobilmi. K dispozícii sú v studenej bielej farbe, v hrúbke 15,2×26 a 8,5x16mm a rozličných dĺžkach. V prípade potreby môžu byť použité na osvetlenie povrchu v dĺžke 100 m nepretržite.

NÁVOD NA INŠTALÁCIU NEÓNOVÉHO LED PÁSU

1.Osadiť obrubník alebo dlažbovú tvarovku. Dlažbovú tvarovku osadiť s odstupom šírky Neónového LED pásu (8,5 mm alebo 15,2 mm).

2.Podložie pod Neónovým LED pásom vyplniť štrkom tak, aby vrch Neónového LED pásu lícoval s hornou plochou dlažbovej tvarovky.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom mieste3. Neónový LED pás opatrne osadiť do škáry a dbať na to, aby bol osadený zarovno s hornou plochou dlažbovej tvarovky.

4. Po ukončení inštalácie vždy zabezpečte pre prípad výmeny komponentov dostupnosť a prístupnosť káblov a káblových spojov. Z tohto dôvodu sa káble a ich spoje nesmú ukladať priamo do betónu, malty alebo iných spojovacích materiálov, bez toho, aby sa pritom použil prístupný trubkový systém vo forme káblových kanálov.

5. Tieto osvetľovacie prvky môžu byť použité takmer so všetkými dlažbami, platňami a prvkami Semmelrock. foto Semmelrock

Náš tip: Aby inštalácia prebehla správne, odporúčame vám prečítať si montážne návody a informácie o výrobkoch na www.semmelrock.sk.

Semmelrock Stein+Design
Trnavská cesta 3728
926 01 Sereď

Tel: 031 / 789 05 33
info.sk@semmelrock.com
www.semmelrock.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Semmelrock Stein+Design

Komentáre

  1. semmelrock nás nezaujíma, chceme vedieť viac o tých LED svietiacich pásoch

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.