Ako si vyrobiť účinnú pascu na medvedíka obyčajného

Medvedík obyčajný
Zdroj: istock.com

Medvedíky obyčajné v záhrade sú postrachom každého záhradkára, pretože dokážu napáchať škody veľkého rozsahu. Lukáš si však s nimi hravo poradil – vymyslel na ne pascu, ktorá funguje!

Kompletný návod s rozpisom potrebného materiálu a nákladov na výrobu nájdete v májovom vydaní Časopisu Urob si sám, ktoré aktuálne zakúpite vo všetkých predajniach tlače, alebo si ho môžete objednať v našom e-shope.

Komentáre

  1. Dušan Končár says:

    Ja som zrezal asi polovicu plastovej fľaše a dal ju do zeme, nalial som do nej trocha vody a sirupu. Aj toto funguje na chytanie medvedíkov.

  2. Milan Syrový says:

    Zakopať 2 zavaraninove fľaše zarovno zeme 50cm od seba odrezať 5cm vysoký a60cm dlhý pás sololitu musí sa postaviť tak aby išiel stredom fliaš ešte vodu do fl 5cm medvedíky neprelezu prekážku ale idú popri nej a spadnú do flase

  3. Super,určite vyskúšam. Ďakujem za tip.

  4. Viera Dubinova says:

    Moj priatel si do krhly rozrobi vodu s asi 1dl jary na riad a to vlieva do dier medvedikov. A minulé leto aspoň 100 kusov zlikvidoval. Skúste

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.