Urob si sám 5/2022

Májové číslo Urob si sám je práve v predaji!

Občas je dobré sa na chvíľu zastaviť. Najmä v týchto pohnutých časoch. Kreatívna práca s drevom nám však môže pomôcť sa aspoň na chvíľu zhlboka nadýchnuť a usporiadať si myšlienky. Prinášame vám opäť množstvo nápadov na zaujímavé projekty.

Vyvýšený záhon z debničiek

Túžite si dopestovať priamo na terase chutnú zeleninu či jahody? Ukážeme vám, ako si z debničiek ľahko a rýchlo zhotovíte vertikálny záhon, na ktorom si svoju hriadku nájde každý člen rodiny.

Urob si sám 5/2022
Zdroj: Urob si sám 5/2022

Položte si dokonalú dlažbu

Ak si trúfate, môžete sa tento rok pustiť aj do väčších projektov. Napríklad vytvoriť spevnené plochy v záhrade. Jar je na to priam ideálna. V téme mesiaca vám ukážeme ako z betónovej dlažby, prírodného kameňa či recyklovaných klinkerov vytvoríte malebné záhradné chodníčky, príjazdovú plochu či oddychové miesta medzi záhonmi ako skutočný profesionál. Stačí sa držať nášho manuálu.

Urob si sám 5/2022
Zdroj: Urob si sám 5/2022

Od získania pôdy po označenie produktov BIO

Začať farmárčiť nie je jednoduché. Kľúčovú úlohu pri tom zohráva dostatok správnych informácií a vaša vytrvalosť. Známy farmár Martin vás však nasmeruje na tie správne miesta.

Urob si sám 5/2022
Zdroj: Urob si sám 5/2022

Solárne panely

V májovom čísle máme toho pre vás oveľa viac. Mysleli sme aj na tých, ktorí sa pri stavbe rodinného domu snažia byť vždy o krok vpred. V čase výrazného rastu cien energií je prirodzené náklady minimalizovať. Jedným z riešení sú solárne panely umiestnené na streche či fasáde domu.

Urob si sám 5/2022
Zdroj: Urob si sám 5/2022

Pasca na medvedíka

Medvedíky obyčajné, nazývane aj krtonôžky alebo šťúry, sú v záhrade postrachom každého záhradkára. Dokážu napáchať na rastlinách škody veľkého rozsahu. Ako sa ich zbaviť, ak sa udomácnili vo vašich zeleninových záhonoch? V májovom čísle máme pre vás návod na pascu, ktorá funguje.

Urob si sám 5/2022
Zdroj: Urob si sám 5/2022
Nepremeškajte nové číslo, ktoré nájdete vo svojich stánkoch už od 20. 4.!

Urob si sám 5/2022

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje