Kuchynské doplnky
Zdroj: Sinsay

Zariaďujete kuchyňu? Zistite, aké doplnky do kuchyne vám nesmú chýbať

Do výbavy a zariadenia kuchyne nepatria len elektrické spotrebiče alebo nádoby na varenie. Kuchyňa je priestor, ktorý si vyžaduje zmysel pre detaily a oko pre doladenie kompletného vzhľadu kuchyne. Pri zariaďovaní kuchynských priestorov nezabudnite na maličkosti tvoriace v závere dokonalý celok. Ktoré doplnky vám v kuchyni nesmú chýbať?

Doplnky do kuchyne ako spojenie estetiky a funkčnosti

Z minulosti si pamätáme na plastové doplnky do kuchyne, ktoré sa vyrábali zväčša v bielej farbe. Plast je síce praktický materiál z hľadiska jeho udržiavania v hygienickom stave, ale jeho prepojenie s inými materiálmi povýši estetiku kuchyne na vyššiu úroveň. Ideálne je, keď sú kuchynské doplnky vyrobené z kombinovaných materiálov. Pracovná časť môže byť plastová alebo silikónová, zvyšok náradia z dreva a ocele. Práve nehrdzavejúca oceľ je najviac trvácnym a odolným materiálom.

Doplnky do kuchyne z ocele vo forme držiakov servítkov a stojanov na papierové obrúsky sa vyrábajú s rôznou povrchovou úpravou. Najviac obľúbené sú stojany v zlatej, striebornej a čiernej farbe. Uvedené tri farby sa snažte zakomponovať do kuchyne s prihliadnutím na materiál kuchynskej linky. Zamerajte sa na detaily, napríklad na tvar stojana a na jeho ornamentálnu výzdobu.

Prvky estetiky a funkčnosti majú tiež soľničky a koreničky, ozdobné podnosy a kuchynské utierky. Utierky zavesené na dekoratívnych háčikoch pekne ozdobia stenu. Zabudnúť nesmieme ani na čistiace prípravky. Vymeňte plastové nádoby na prostriedky na umývanie riadu za trendové dávkovače.

Doplnky do kuchyne ako pomôcky na varenie a servírovanie

Doplnky do kuchyne kupujte ako jeden celok. Snažte sa vybrať doplnky v jednej farbe a z jedného materiálu. Túto neľahkú úlohu si môžete značne zjednodušiť tak, že kúpite doplnky od jedného predajcu alebo ich budete kupovať v setoch. V obchodoch Sinsay https://www.sinsay.com/sk/sk/ vám chceme ušetriť čas pri zariaďovaní kuchyne, a preto ponúkame širokú paletu doplnkov a pomôcok do kuchyne. Všetky doplnky sa k sebe hodia a dobre sa kombinujú.

Doplnky do kuchyne na varenie môžu byť rovnako pekné ako dekoratívne doplnky. Sety nožov s rúčkou v pastelových farbách pripevnené na stenu alebo zasunuté do stojanov vyzerajú dokonale. Drevené stojany na kuchynské náradie a príbory sú krásnou bodkou vybavenia kuchyne. Dokonca aj formy a formičky na pečenie môžu byť vtipné a pekné. Napríklad formy, ktoré sú kópiou reálnych donutov. Krásne dizajnové kúsky sú odkvapkávače na riad v atypických tvaroch.

Doplnky do kuchyne – ako ich farebne zladiť s linkou

Na záver vám poradíme, ako farebne zladiť doplnky s farbou kuchynskej linky a ostrovčeka. Pri snahe o perfektné zladenie kupujte všetko tón v tóne. Ak je linka drevená, kúpte drevené stojany, odkvapkávače v hnedej farbe a súpravu podložiek pod poháre a šálky v drevenom dekóre. Do drevených kuchýň je možné dokúpiť doplnky aj v zlatej farbe. K bielej kuchynskej linke sa hodia doplnky do kuchyne v striebornej farbe. Sivé a čierne kuchynské linky vybavte pomôckami z nerezovej ocele s povrchovou úpravou v čiernej farbe. Hravé pastelové farby kuchynských liniek sa budú skvele dopĺňať s kuchynským príslušenstvom v béžovej farbe.

Zdroj: PR článok Sinsay

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.