Tradičné netradične

Tradičné netradične

Viete v čom je kúzlo tradície? Je štedrá. Možno si z nej požičať práve to, čo najviac vyhovuje nášmu vkusu, štýlu alebo momentálnemu zámeru.

Napríklad jednoduché, efektné a zároveň mnohoúčelové – medovníčky, naše tradičné pečivo, môže poslúžiť nielen ako chutné sústo, ale aj ako dekorácia či darček, a to na Vianoce, Silvestra, Nový rok či pri hocijakej inej príležitosti.

 Vytvoríte ho jednoducho: do kompozície z voľne uložených vlašských orechov namaľovaných zlatou farieb a šišiek z rôznych ihličnanov vložte štyri sviečky.  Medovníčky pripevnené priadzou na tvrdších papierových kartičkách môžu poslúžiť ako zasadací poriadok pri slávnostnom vianočnom stolovaní alebo ako menovky na darčeky. Tradičný medovníček s netradičnou žltočervenou polevou možno pridať k zabalenému darčeku alebo hoci aj k slávnostnému prestieraniu. Rovnako ich možno využiť na ozdobenie ihličnatého stromčeka či čečiny v kvetináči alebo vo váze.  

Či už si ich upečiete sami, alebo kúpite hotové, nezdobené aj zdobené, pomôžu vám pri výzdobe interiéru. Na doplnenie výzdoby môžete použiť aj iné materiály – sušené kvety, slamienky, šišky, vlašské orechy, vetvičky či jabĺčka.

TEXT a FOTO: Janetta Bublíková

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.