Tradičné netradične
Galéria (5)

Tradičné netradične

Viete v čom je kúzlo tradície? Je štedrá. Možno si z nej požičať práve to, čo najviac vyhovuje nášmu vkusu, štýlu alebo momentálnemu zámeru.

Galéria

Napríklad jednoduché, efektné a zároveň mnohoúčelové – medovníčky, naše tradičné pečivo, môže poslúžiť nielen ako chutné sústo, ale aj ako dekorácia či darček, a to na Vianoce, Silvestra, Nový rok či pri hocijakej inej príležitosti.

 Vytvoríte ho jednoducho: do kompozície z voľne uložených vlašských orechov namaľovaných zlatou farieb a šišiek z rôznych ihličnanov vložte štyri sviečky.  Medovníčky pripevnené priadzou na tvrdších papierových kartičkách môžu poslúžiť ako zasadací poriadok pri slávnostnom vianočnom stolovaní alebo ako menovky na darčeky. Tradičný medovníček s netradičnou žltočervenou polevou možno pridať k zabalenému darčeku alebo hoci aj k slávnostnému prestieraniu. Rovnako ich možno využiť na ozdobenie ihličnatého stromčeka či čečiny v kvetináči alebo vo váze.  

Či už si ich upečiete sami, alebo kúpite hotové, nezdobené aj zdobené, pomôžu vám pri výzdobe interiéru. Na doplnenie výzdoby môžete použiť aj iné materiály – sušené kvety, slamienky, šišky, vlašské orechy, vetvičky či jabĺčka.

TEXT a FOTO: Janetta Bublíková

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje