Moja vysnívaná lampa z tetrapakových obalov

Moja vysnívaná lampa z tetrapakových obalov

Na to, aby sa moja predstava stala hmatateľnou, som dlhšiu dobu zberala tetrapakové obaly od mlieka, džúsov, atď... Momentálne to už nezbieram sama ale celá rodina a zopár známych, ktorí majú pre takéto recyklované úlety pochopenie :) A musím povedať, že ich je stále viac a viac.

 

Potrebujeme:

-tetrapakové obaly
-pravítko
-orezávatko
-lepidlo
-spinky
-a podľa toho či chcete aby lampa visela alebo bola na stojane, buď to nejakú konštrukciu, napr. ako tá moja – roxory zo starého zábradlia, alebo nejakú reťaz na ktorej by lampa visela (( visiaca bude moja ďalšia )).
-a samozrejme, aby to svietilo, žiarovku, nejaký ten kábel, môj je zo starej vyradenej nočnej lampy.

Obaly som si pekne vyumývala, rozstrihla a vysušila, …keď ich už bola slušná kopa, začala som rezať na 2 veľkosti, 13cm x 1,8cm a 13cm x 2,1 cm.

Takto nastrihané pásiky (13×2,1)sa skladajú a lepia na malé trojuholníky a tie sa potom spájajú pomocou menších pásikov do 6-uholníkov a 6-uholníky do požadovanej veľkosti. Pri skladaní a lepení je dobré pomáhať si spinkami, ktoré na konci odstránime a lampa nám krásne drží tvar.

Čo Vám poviem? … je to „piplačka“, ale výsledok stojí za to, takúto si veru nekúpite v žiadnom obchode. A čo ma to stálo? …trochu voľného času (trochu viac :)), a v neposlednom rade trpezlivosť pri vysvetľovaní okoliu načo to ten ODPAD vlastne zbieram a skladujem …



Pekný deň prajem     Janka Lazorová

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.