podnos zo zvyškových dosiek
Zdroj: Jana Komadelová

Drevený servírovací podnos zo zvyškových dosiek

Čoskoro začnú teploty stúpať nahor, preto je dobré sa už teraz pripraviť na stolovanie vonku. Na čerstvom vzduchu predsa všetko chutí lepšie!

K tomu vám výborne poslúži drevený podnos. Je to skvelý projekt pre začínajúcich domácich majstrov, ktorý zhotovíte za pár hodín. Ak použijete recyklovaný materiál, znížite si tým výrobné náklady. Samotný dizajn využíva jednoduché techniky, ktorými si rýchlo rozšírite vaše zručnosti.

Tento rustikálny servírovací podnos sme zhotovili zo zvyškov plotovky. Niektoré dosky bolo potrebné vytmeliť a upraviť na rovnakú dĺžku. Aby sme prekryli stopy po tmelení, dosky sme natreli bielou vodou riediteľnou lazúrou na drevo vhodnou pre styk s potravinami a použili ich na dno podnosu. Dosky na bočné steny sme ponechali v prírodnom dekore a ošetrili ich bezfarebnou vodeodolnou lazúrou. Na ľahšie prenášanie sme na podnos upevnili úchytky a ozdobili ho nápisom pomocou gélu určeného na prenášanie nápisov či obrázkov z papiera na tvrdé povrchy.

Celý postup si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Text, foto a realizácia: Jana Komadelová

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.