Ako si na Vianoce vyzdobiť slávnostný stôl pekne a štýlovo

výzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com

Hľadáte nápady, ako dekorovať slávnostný vianočný stôl? Inšpirujte sa niekoľkými nápadmi a vytvorte si doma tú najkrajšiu vianočnú atmosféru. Nie je to také zložité.

Tradície sú fajn, ale ak neustále dodržiavame tie isté, ľahko skĺzneme do stereotypu. V príprave prestierania a slávnostnej výzdoby stola odporúčame vyhnúť sa tradíciám a vyskúšať nové, moderné a kreatívne štýly.

Stôl poprášený snehom

Krásnu vianočnú úpravu slávnostného stola dosiahneme zeleným obrusom s jemnými bielymi vzormi, ktorý vyzerá ako poprášený snehom. Stôl dozdobte šiškami s umelým popraškom snehu, zamatovými krúžkami na servítky, sviečkami vo vysokých svietnikoch a sušenými ozdobami z citrusovej kôry. Sviatočnú atmosféru vytvoria aj hrubé valcové sviečky. Úplne ideálne je, ak máte aj taniere v bielo-zelenej kombinácii. Ak nie, nevadí, efekt znásobíte, ak si urobíte z rovnakej látky ako obrus aj servítky pre každého člena rodiny a uložíte ich na tanier zopnuté zamatovou sponou.

výzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com

Slávnostná tabuľa vo vintage štýle

Inšpirujte sa čarovnou kombináciou červenej, zelenej, bielej a zlatej farby, ktorá k Vianociam neodmysliteľne patrí. Vintage štýl zvýrazníte drobným károvaným vzorom na obruse, ľanovými servítkami, na stoličky dajte vankúšiky s romantickými pásikmi, použite biele riady so zvlnenými okrajmi a zlatým lemom. Efekt vylepšíte bielymi sviečkami v červených svietnikoch alebo červenými sviečkami vo veľkom zlatom viacramennom svietniku. Na stôl položte dekorácie v podobe malých darčekov obalených v pásikovom alebo károvanom papieri.

výzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com
výzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com

Chutné i ozdobné ovocie

Ak máte rady dekorácie na prírodnú tému určite vás osloví tohtoročný trend – ovocná výzdoba. Urobíte ju jednoducho a vyzerá skvele a štedro, presne tak, ako to na Vianoce má byť. Biely riad skombinujte s červenými granátovými jablkami, ktoré položte na sadu tanierov a na zelenú servítku pred každého člena rodiny. Potom stačí už len ratanové alebo bambusové prestieranie pod taniere, svietnik a maličký papierový či drevený stromček v minimalistickom štýle.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestevýzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com
výzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com

Dekorácie z prírodných materiálov

Veľmi esteticky pôsobí aj prestieranie z prírodných materiálov. Opäť je v hre bambus, z ktorého môžu byť aj taniere, kameninové nádoby, jednoduchá keramika. Ideálnym základom je prirodzene pokrčený obrus z béžového ľanu a rovnaké servítky pre každého. Pridajte sviečky z vosku, listy či vetvičky z kríkov. Krásne vyzerajú vetvičky cezmíny. Taktiež pridajte sviečky, jednoduchú sklenú karafu s nápojom a všetko je vybavené.

výzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com
výzdoba vianočného stola
Zdroj: istock.com

Biela vo vrstvách

Vrstvenie je trendom v obliekaní, ale aj v interiérovom dizajne. Pohrajte sa s textúrami a uvidíte, že ani jednofarebný snehobiely stôl nebude vyzerať nudne. Použite výrobky z leptaného skla, lešteného kovu, skombinujte s matnými doplnkami, pravou alebo umelou ovčou kožou a stôl oživte pampovou trávou. Trendom je aj visiaca výzdoba – ak máte možnosť zaveste si nad stôl jednofarebné vianočné gule s rôznymi textúrami.

Sabína Zavarská
foto: istock.com

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.