Kvalitné sekery Husqvarna – do lesa aj do záhrady
Galéria (4)

Kvalitné sekery Husqvarna – do lesa aj do záhrady

Napílené drevo je vo väčšine prípadov príliš veľké, aby sa s ním dalo kúriť. Tu nastupuje pomocník zvaný sekera. Stará klasika je sekera s drevenou rukoväťou a oceľovým ostrím. Výber sekery ale závisí od jej neskoršieho využitia, inak vyzerá sekerka na štiepanie, inak na rúbanie a inak na odvetvovanie. Na výber už máte aj rôzne materiály porísk.

Galéria

Sekera husqvarna - H410-0898
Sekera husqvarna - H450-0049
Sekera husqvarna - H485-0006

Husqvarna prináša inovatívne riešenia aj v segmente sekier. V nových modeloch sa snúbia moderné materiály s tradíciami tejto švédskej legendy, pričom výsledkom je vysoký komfort pri práci. „Porisko z umelých vlákien je ľahké, odolné a ergonomicky tvarované“, hovorí Tomáš Nevečeřal, produktový poradca spoločnosti Husqvarna. „Protišmykový povrch zaručuje bezpečnosť pri práci,“ dodáva. Geometria ostria, nepriľnavý povrch a optimálna vyváženosť sekery zaručene dopomôžu k tým najlepším pracovným výsledkom.

Nové sekery Husqvarna sú predurčené sa rúbanie dreva doma na záhrade, tak aj v lese. Porisko z polyamidových vlákien tlmí vibrácie, ktoré vznikajú pri náraze na drevo. Umelé vlákna majú navyše rovnaké vlastnosti, či už je sucho, alebo prší a nemusíte si robiť starosti ani s ich údržbou.

Hlava nových sekier Husqvarna je vyrobená z veľmi odolnej uhlíkovej ocele, pričom tvar je navrhnutý tak, aby bol prienik do dreva čo najjednoduchší. Tomu pomáha aj plocha ostria s optimálnou uhlovou geometriou, pokrytá špeciálnou teflónovou vrstvou, ktorá znižuje trenie a chráni proti korózii. Ťažisko v blízkosti hlavy sekery poskytuje dokonalé vyváženie a rozloženie hmotnosti.

Dodržujte pravidlá bezpečnej práce

Rúbte vždy na väčšom pni. Ostrie sekery sa totiž pri kontakte s hlinou, či betónom otupuje. S pňom získavate aj vyššiu polohu, čo ocenia zas vaše kríže. K pňu sa postavte s mierne rozkročenými nohami tak, aby išla pomyselná dráha sekery pomedzi ne. Ak miniete poleno, nezaseknete si do nohy. Pre lepšiu stabilitu majte jednu nohu mierne vpredu. Sekeru držte pevne oboma rukami a do polena sekajte s náprahom. Ak narazíte na hrču v polene, sekeru nechajte zaseknutú a aj s polenom ju otočte o 180 stupňov a vyžite ju ako klin búchaním tupej strany hlavy sekery o peň až kým poleno nepretnete.

Viac o sekerách Husqvarna sa dozviete na www.husqvarna.sk.

PR článok Husqvarna Slovensko s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.