Kov alebo plast? Do akého záhradného náradia investovať?

image 23811 25 v1

Kúpili sme si záhradu a postupne si ju vybavujeme potrebným náradím. Nevieme však na čo si dať pozor a aké materiály vyberať. Páčia sa nám kovoví záhradní pomocníci a najmä krhly avšak obávame sa problémov s hrdzou. Do čoho sa vyplatí investovať? 

Pri otázke, či sa oplatí investovať do kovového alebo plastového náradia, radí Ing. Marcela Tokošová (výkonná riaditeľka Kovotvar v.d.): „Kov sa prichádza v podobe čoraz obľúbenejšieho materiálu, ktorý vás aj po dlhšom čase nezradí. Je silný, pevný, stabilný, znesie záťaž, dá sa opakovane pozvárať, odoláva tlaku, preto sa môžete s kovovým náradím naozaj vyšantiť. Za jediný nedostatok kovu je považovaná hrdza, ktorá ho sprevádza vo vlhkom prostredí. Kovový kvetináč alebo polievaciu kanvu si ale môžete vybrať bez toho, aby ste sa báli korózie. Pri jej vzniku je použitá technika zinkovania – šikovný spôsob protikoróznej ochrany železa a ocele.“

Krhla

Netreba sa ani strachovať, že drobnejšia záhradkárka by ťažkú kanvu nedvihla zo zeme. Pekné kovové doplnky do záhrady sú ľahké, spratné a hlavne, budú vám dlho robiť radosť. Potešia sa aj ekologicky zmýšľajúce záhradkárky, pretože kov ako materiál je ekologicky veľmi prospešný. Je to vďaka tomu, že sa dá opakovane recyklovať a využíva sa pri tom o 90% menej energie ako pri novej výrobe.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteLacnejšie plastové výrobky praskali, strácali farbu, ľahko podliehali vplyvom počasia, po dlhšom pobyte na slnku skrútilo do podivných tvarov a ak ste si náradie zabudli na noc vonku, nikdy nemôžete predpokladať, čo z neho ráno nájdete a v akej podobe. Môže za to zlé uskladnenie, manipulácia alebo podmienky, ktoré si nadiktovalo počasie. Takto znehodnotený kus však už ani neviete efektívne zužitkovať. Preto zaznamenávajú svoj hviezdny návrat kovové výrobky.

Krhla

Kovové náradie už nie je iba fádne, ako kedysi. Moderná technológia práškového farbenia kovových produktov zabezpečí, že si môžete zaobstarať krásnu kovovú kanvu do záhrady vo farbe, akú si len vymyslíte. Esteticky cítiace môžu svoje slnečnice polievať žiarivo žltou kanvou. Vášnivá záhradkárka? Majte ruže v červených kovových kvetináčoch. Alebo jednoducho zlaďte užitočnú polievaciu kanvu s čerstvo pokoseným zeleným trávnikom! Záhrada je miestom, kde sa môžete naozaj vyblázniť do sýtosti. A investícia do kovového náradia sa vám určite vráti v podobe spokojnosti z kvalitných výrobkov.

Komentáre

  1. kazda kocka svoj chvost chvali

  2. Riadte sa intuiciou,co vam padne do oka a robi vam radost to si kupte,,,aj ked niekedy 2x,ale budete mat pokoj na dusi.

  3. Tieto výrobky sú náhodou super, krhly z Kovotvaru mala moja stará mama a ešte by sa niekde na dvore našli 🙂

  4. Záhradu mám od r.1996 a vtedy som si kúpil plastové krhly plochého obdĺžnikového tvaru s krátkou vylievacou rúrkou. Prvá sa mi rozbila tohto roku (2014). Vypadla mi plná z ruky na betón. Majú vynikajúci tvar na naberanie zo suda a dobre sa nosia. Chcel som si ešte také kúpiť, ale už ich asi nevyrábajú.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.