Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

Neviete, ako správne udržovať podlahy čisté? Už vás nebaví žmýkať handru vo vedre a hľadáte jednoduchý spôsob čistenia podláh? S modernými čističmi ide práca od ruky!

Údržba drevených podláh: dôležité pravidlá

Údržba a starostlivosť o drevenú podlahu nie je taká jednoduchá. Je dôležité vyvarovať sa nadmernému použitiu vody pri upratovaní, dbať na správny výber utierky z mikrovlákien, ktorá povrch ochráni a zabráni predčasnému opotrebovaniu, nepoužívať oceľové drôtenky a agresívne rozpúšťadlá. Ďalej by ste mali opatriť nábytok a stoličky plstenými podložkami, aby ste predišli škrabancom na podlahe a umiestniť podložku pred vchodom do miestnosti. Potom sa môžete pustiť do upratovania. Ak hrubšie nečistoty (kamienky, piesok, prach) najskôr odstránite vysávačom a následne podlahu ošetríte mikrovláknovou utierkou, tak bude čistenie efektívne a zároveň šetrné k podlahe.

Čistenie podláh sa stáva príjemnou prácou

Čistenie podláh predtým patrilo medzi nepríjemné domáce práce. Tradičným spôsobom, ako udržať podlahu v čistote, bolo: použiť handru, vedro s vodou a univerzálny domáci čistiaci prostriedok rozpustený vo vode. S tým je koniec! Vďaka novým čistiacim prostriedkom na parkety/tvrdé povrchy Bona nebudete musieť chodiť po vodu. Stačí naniesť prostriedok na podlahu rozprašovačom a zotrieť mopom. S čistiacimi prostriedkami Bona máte istotu:

• ochrany a starostlivosti o podlahu,
• účinného odstraňovania škvŕn, nečistôt a špiny,
• prostriedkov pripravených na okamžité použitie – stačí naniesť rozprašovačom a zotrieť mopom,
• práce bez rozpúšťania vo vedre s vodou,
• netoxických, ekologických výrobkov.

Mikrovlákno – je alebo nie je hrozbou pre podlahu?

Bona čistiaci pad/utierka je vyrobená z kombinácie polyesterových a polyamidových vlákien. Tieto materiály nemajú schopnosť poškriabať alebo poškodiť lakovanú podlahu. Ak sa hrubé nečistoty dôkladne odstránia, následné vytieranie podlahy pomocou Bona čistiacej utierky z mikrovlákien (Bona Pad modrý) bude zaručene bezpečné, účinné a žiadnym spôsobom nepoškodí povrch podlahy. Nezabudnite však po každom čistení utierku vypláchnuť a občas vyprať na 60°C bez pridania aviváže alebo škrobu.

Bona Spray Mop

– špeciálne vyvinutý na drevené, laminátové a korkové podlahy, ale je vhodný na všetky typy podláh

Bona Spray Mop je čistiaci mop s integrovaným čistiacim prostriedkom v rozprašovači. Je určený pre moderné ženy v domácnostiach, ktoré nechcú strácať čas s nepríjemným upratovaním. Pri čistení nepotrebujete vodu ani vedro. Prostriedok sa nerozpúšťa vo vode. Stačí len nastriekať a zotrieť.

Rozdiel medzi obyčajnými čističmi a Bona Spray Mopom je v tom, že pri bežných čističoch strávite čas nad chystaním vedra, stáčaním vody a pri opakovanom žmýkaní handry nanášate na podlahu špinavý roztok, ktorý už podlahu nečistí. Roznášate iba usadenú špinu na podlahu. Pri čistení podláh bežnými čističmi sa používa príliš veľké množstvo vody, ktoré drevenej podlahe škodí. Podlaha môže postupom času napučať a urýchli sa proces starnutia (poškodenia).
 
Bona Spray Mop je unikátny prostriedok, ktorý len vytiahnete zo skrine, nasprejujete na podlahu stlačením páky na mope a upratujete. Pracujete vo vzpriamenom postoji. Mop dosiahne aj do menej prístupných priestorov, a to vďaka otáčacej hlave. Na čistenie nepotrebujete vodu. Čistič v Spray Mope si dávkujete podľa potreby na suchú Bona utierku (tzv. Bona Pad modrý) a podlaha netrpí. Bona utierka na Spray Mope „uzamkne“ špinu dovnútra a už nerozotiera usadenú špinu na podlahu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteBona Čistič na parkety

– na lakované drevené, korkové, voskované, olejové podlahy

Rýchlo vyčistí tuhé šmuhy a škvrny bez poškodenia laku alebo bez zanechania stôp po čistení. Prípravok sa na podlahu aplikuje rozprašovačom a stiera sa modrou mikrovláknovou utierkou (Bona Cleaning Pad) na mope.
 

 Bona Osviežovač drevených podláh

– na údržbu všetkých nevoskovaných, lakovaných podláh

Na podlahy, ktoré sú bez lesku, poškrabané alebo vykazujú známky opotrebovania. Prípravok obnovuje krásu drevených podláh a staré podlahy vyzerajú znovu ako nové. Na podlahu sa nanáša béžovou mikrovláknovou utierkou (Bona Applicator Pad) na mope.

Bona Čistič na tvrdé podlahy

– na laminátové podlahy, PVC, keramickú dlažbu, marmoleum, vinyl

Odstraňuje škvrny a všetky nečistoty, nezanecháva nepríjemné stopy, plochy bez lesku a pod. Prípravok sa na podlahu aplikuje rozprašovačom a stiera sa modrou mikrovláknovou utierkou (Bona Cleaning Pad) na mope. 

 


Bona Osviežovač podláh

– na ošetrenie všetkých typov podláh

Na podlahy, ktoré bez lesku, poškodené a vykazujú známky opotrebovania. Oživuje vzhľad podlahy. Nanáša sa béžovou mikrovláknovou utierkou (Bona Applicator Pad).

Naše výrobky nie sú toxické, a tak máte istotu, že používate to najlepšie pre vašu podlahu, pre svoju rodinu a chránite životné prostredie.
 
Naše čistiace prostriedky si môžete zakúpiť aj po jednotlivých kusoch u našich špecializovaných predajných partnerov Bona. Viac na www.bonaspraymop.sk.

BONA CR, spol. s r.o.
Sokolovská 100/94
186 00 Praha 8 – Karlín
tel. SR: +421 265 457 161
tel. ČR: +420 236 080 211
www.bonaspraymop.sk
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

Neviete ako správne udržovať podlahy čisté? Už vás nebaví žmýkať handru vo vedre a hľadáte jednoduchý spôsob čistenia podláh? S modernými čističmi ide práca ako od ruky!

Údržba drevených podláh: dôležité pravidlá

Údržba a starostlivosť o drevenú podlahu nie je taká jednoduchá. Je dôležité vyvarovať sa nadmernému použitiu vody pri upratovaní, dbať na správny výber utierky z mikrovlákien, ktorá povrch ochráni a zabráni predčasnému opotrebeniu, nepoužívať oceľové drôtenky a agresívne rozpúšťadlá. Ďalej by ste mali opatriť nábytok a stoličky plstenými podložkami, aby ste predišli škrabancom na podlahe a umiestniť podložku pred vchodom do miestnosti.  Potom sa môžete pustiť do upratovania. Ak hrubšie nečistoty (kamienky, piesok, prach) najskôr odstránite vysávačom a následne podlahu ošetríte mikrovláknovou utierkou, tak bude čistenie efektívne a zároveň šetrné k podlahe.


Mikrovlákno – je alebo nie je hrozbou pre podlahu?

Bona čistiaci pad/ utierka je vyrobená z kombinácie polyesterových a polyamidových vlákien. Tieto materiály nemajú schopnosť poškriabať alebo poškodiť lakovanú podlahu. Ak sú hrubé nečistoty dôkladne odstránené, tak následné vytieranie podlahy pomocou Bona čistiacej utierky z mikrovlákien (Bona Pad modrý) je zaručene bezpečné, účinné a žiadnym spôsobom nepoškodí povrch podlahy.
Nezabudnite však po každom čistení utierku vypláchnuť a občas vyprať na 60°C bez pridania aviváže alebo škrobu.
 
Bona Spray Mop
– špeciálne vyvinutý pre drevené, laminátové a korkové podlahy, ale je vhodný na všetky typy podláh

Pomocou Bona Spray Mopu môžete veľmi jednoducho udržiavať vaše podlahy čisté a bezpečné. Bona Spray Mop má ergonomický design, jednoducho sa ovláda, rýchlo sa zostaví a jeho špeciálne vyvinutý Bona Čistič na parkety je ľahko naplniteľný. 

Mop s otočnou hlavou dosiahne aj do ťažko prístupných miest. Mikrovláknovú čistiacu utierku je možno prať v pračke bez použitia aviváže.

Čistiaca sada obsahuje:
•  Bona Spray Mop
•  Bona Čistič na parkety
•  Bona Čistiacu utierku z mikrovlákien
 


Bona Čistič na parkety

– pre lakované drevené, korkové, voskované, olejové podlahy

Rýchlo vyčistí tuhé šmuhy a fľaky bez poškodenia laku alebo bez zanechania stôp po čistení.

Bona Čistič na tvrdé podlahy
– pre laminátové podlahy, PVC, keramickú dlažbu, marmoleum, vinyl

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteOdstraňuje škvrny, a všetky nečistoty, nezanecháva nepríjemné stopy, mdlé plochy apod.

Prípravok sa na podlahu aplikuje rozprašovačom a stiera sa modrou mikrovláknovou utierkou (Bona Cleaning Pad) na mope. 
 
Bona Osviežovač drevených podláh
– pre údržbu všetkých nevoskovaných, lakovaných podláh

Pre podlahy, ktoré sú mdlé, poškrabané alebo vykazujú známky opotrebenia. Prípravok obnovuje krásu drevených podláh a staré podlahy vyzerajú znovu ako nové. Na podlahu sa nanáša béžovou mikrovláknovou utierkou (Bona Applicator Pad) na mope.

Bona Osviežovač podláh
– pre ošetrenie všetkých typov podláh

Pre podlahy, ktoré sú mdlé, poškodené a vykazujú známky opotrebenia. Oživujú vzhľad podlahy. Nanáša sa béžovou mikrovláknovou utierkou (Bona Applicator Pad).

Naše výrobky nie sú toxické, a tak máte istotu, že používate to najlepšie pre vašu podlahu, pre svoju rodinu a chránite životné prostredie.
 
Naše čistiace prostriedky si môžete zakúpiť aj po jednotlivých kusoch na e-shope alebo u našich špecializovaných predajných partnerov Bona.Viac na www.bonaspraymop.sk.

BONA CR, spol. s r.o.
Sokolovská 100/94
186 00  Praha 8 – Karlín
tel. SR: +421 265 457 161
tel. ČR: +420 236 080 211
www.bonaspraymop.sk
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.