Dokonalý trávnik na vašej záhrade

Dokonalý trávnik na vašej záhrade

Ak chcete mať krásny a zdravý trávnik, mali by ste sa pri jeho údržbe prevzdušňovať, hnojiť a predovšetkým často kosiť. Rekreačný trávnik vyžaduje časté kosenie najmä v jarnom období. Počas týchto mesiacov tráva aktívne rastie a kosenie v intervale 7 – 10 dní je optimálne. Dbajte na to, aby ste mali riadne nabrúsené kosiace nože. 

Správna kosačka pre vašu záhradu

Výber správnej kosačky sa vyplatí. Čím sa ale pri výbere kosačky riadiť? Husqvarna má recept na kosenie všetkých typov a veľkostí pozemkov.

      Akumulátorová kosačka je novým trendom v kosení trávy 

Predzáhradku pokosíte aj mechanickou vretenovou kosačkou. Na väčšie plochy s rozlohou do 500 m² je ideálna tichá a ekologická akumulátorová rotačná kosačka Husqvarna LC 141VLi.

Rotačné benzínové kosačky so šírkou záberu 40 – 56 cm sú vhodné pre pozemky s rozlohou 500 – 2000 m². Napríklad Husqvarna LC348VI CLASSIC je zlatým stredom pri výbere kosačiek a predstavuje perfektný základ pre kosenie stredne veľkých plôch.

Priestranné pozemky s rozlohou nad 2000 m² je nutné kosiť pomocou techniky so zodpovedajúcou šírkou záberu, takže sa jedná o záhradné traktory alebo ridere. Všeobecne platí, že správne zvolený stroj by mal požadovanú plochu zvládnuť pokosiť zhruba za jednu hodinu.

Kosačka ako robot

Stále obľúbenejšou technikou sú robotické kosačky. Tie kosia trávu priebežne, v každom počasí. Keďže veľmi ostré výkyvné kosiace nože odsekávajú vždy len malý kúsok trávneho stebla, odpadá nutnosť zberu pokosenej trávy a jej likvidácie. Drobné odrezky trávy zostávajú na trávniku a plnia úlohu prirodzeného hnojiva. Týmto spôsobom môžeme dosiahnuť vyššiu kvalitu trávnatého koberca ako pri kosení rotačnými kosačkami.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste      Robotické kosačky Husqvarna Automower zvládnu pokosiť aj členitú záhradu 

Robotická kosačka Husqvarna Automower 430X je pokročilejším modelom záhradného robota, ktorý sa pohybuje pomocou GPS asistovanej navigácie, sám si nájde cestu do nabíjacej stanice. Navyše aplikácia Automower Connect umožňuje ovládanie a sledovanie kosačky pomocou smartfónu.

Tradičný švédsky výrobca Husqvarna zostáva zásluhou neustálych inovácií produktov na špičke svojho oboru. Vďaka tomu sa môžete o svoju záhradu starať so stále väčším komfortom, dokonca aj bez hluku a bez škodlivých emisií.

Viac o strojoch Husqvarna nielen na kosenie trávy www.husqvarna.sk

ZDROJ PR článok spoločnostizdroj: Husqvarna Slovensko, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.