Budúcnosť záhrady patrí strojom na batériu

image 39750 25 v1

Ticho, žiadne emisie a komfort sú tri dôvody, prečo záhradám začína dominovať náradie na batériu. Ich používanie v záhradách má veľa výhod.

„Ponuka akumulátorových výrobkov zahŕňa reťazové píly, fúkače, vyžínače, krovinorezy, plotostrihy alebo robotické kosačky Automower, ktoré využívajú aj profesionáli. Teraz prichádza na trh aj rad nástrojov určených predovšetkým pre hobby užívateľov,“ hovorí Tomáš Nevečeřal, produktový špecialista zo spoločnosti Husqvarna.

Susedské vzťahy

Čo záhradkári najviac oceňujú na práci s akumulátorovým strojom je absencia výfukových plynov a nepríjemných vibrácií. Elektrické motory pracujú takmer bezhlučne, čo si pochvaľujú aj susedia. V praxi je hladina hluku strojov s akumulátorovým pohonom až o 13 dB(A) nižšia v porovnaní s tými benzínovými.

Rovnaký výkon ako benzínové stroje

Jednou z hlavných pôvodných prekážok rozšírenia akumulátorových strojov bol nízky výkon elektromotorov a krátka výdrž akumulátora. Pokrok v technologických inováciách však postupne umožnil vyvinúť obdobný výkon ako majú tie benzínové. Točivý moment, ktorý je v prípade motora podobne dôležitý ako výkon, je u akumulátorových strojov často vyšší.

„Tieto malé a ľahké motory majú veľmi vysokú účinnosť, vynikajúci výkon a rýchlu akceleráciu pri nízkych otáčkach,“ vysvetľuje Tomáš Nevečeřal.

Investícia sa oplatí

Obstarávacia cena strojov s akumulátorom a nabíjačkou je síce vyššia ako v prípade benzínových, ale zároveň je aj finálna. Ďalšie náklady sú už iba minimálne. Nekupuje sa ani benzín, ani sa neinvestuje toľko do servisu, či náhradných dielov.

Tip! Ušetriť môžete aj tak, že budete používať iba jednu nabíjačku a jeden alebo dva akumulátory pre viacero strojov. Tým sa cena stroja výrazne zníži. Nie je problém rýchlo vymeniť rovnaký akumulátor medzi vyžínačom, fúkačom alebo reťazovou pílou a plynule pokračovať v práci.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteZáhradné akumulátorové stroje nielenže šetria finančné prostriedky, ale myslia aj na prírodu a nezaťažujú životné prostredie.

Viac informácií na www.husqvarna.sk.

Môže sa hodiť: Plotostrih Husqvarna 115iHD45

Plotostrih Husqvarna 115iHD45 s intuitívnym ovládaním a okamžitý štartom prispieva k rýchlej a bezproblémovej práci. Odolná prevodovka zo zliatiny hliníku pre efektívne chladenie naviac zabezpečuje dlhú životnosť výrobku.

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.