Zateplenie domu
Zdroj: Knauf Insulation

Najviac ušetríte kompletným zateplením domu

Pre dosiahnutie čo najvyššej úspory energie pri obnove domu je potrebné vykonať viac opatrení, najvyššiu úsporu je však možné dosiahnuť kompletným zateplením domu.

Percento úspory jednotlivých opatrení je možné vidieť na vzorovom príklade staršieho rodinného domu v energetickej triede D, ktorý mal už pred obnovou vymenené okná. Každý typ obnovy ušetrí určitú časť primárnej energie, pri zateplení fasády, strechy a podlahy však môže majiteľ získať hneď 65 %-nú úsporu. Potvrdzujú to údaje poradenskej spoločnosti ENBEE v rámci projektu EPC RECAST.

Graf Úspora primárnej energie
Zdroj: ENBEE, EPC RECAST

Ak sa potrebujete poradiť, obráťte sa na bezplatného online osobného poradcu na Home by Knauf, ktorý vás prevedie celým procesom zateplenia.

V tomto období môžete využiť štátne dotácie na obnovu rodinných domov. Žiadosti sa môžu podávať do do 28. februára 2023 a od obnovy domu sa oplatí požadovať úsporu viac ako 60 % počas jedného realizačného projektu. Chod domácnosti sa tak obmedzí len raz a z prestavby bude majiteľ domu profitovať ešte veľmi dlhú dobu.

Zateplenie fasády
Zdroj: Knauf Insulation

Viac na homebyknauf.sk.

Zdroj: Knauf Insulation, s.r.o

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje