02Zateplenie strechy

Ako si správne zatepliť šikmú strechu

V súčasnosti sa stáva obytné podkrovie medzi majiteľmi rodinných domov veľmi obľúbeným. Aby bolo naozaj komfortným a plnohodnotným priestorom, vyžaduje si niekoľko technických opatrení. Jedným z hlavných kritérií je kvalitná tepelná izolácia šikmej strechy.

Mnohí z nás vedia, že ideálnym tepelnoizolačným materiálom pre tento typ konštrukcie je minerálna vlna, ktorá sa vďaka svojej pružnej a vláknitej štruktúre vynikajúco prispôsobuje krokvám a nerovnostiam v strešnej konštrukcii. Nie všetci si však uvedomujú dôležitosť konštrukčných detailov, ktoré zaručia bezchybnú funkčnosť a optimálnu klímu podkrovia.

Pre kvalitnú šikmú strechu je nevyhnutná vzduchotesnosť, len tak dokážeme zabezpečiť, aby tepelná izolácia spĺňala svoju funkciu tak, ako má. Izolačný materiál však musí byť doplnený ďalšími komponentmi, ktoré majú pri tepelnej ochrane strechy svoju úlohu a len spolu vytvárajú dokonalý celok. Pre zdravé ovzdušie v interiéri je potrebné dbať aj na paropriepustnosť materiálov a ich obsah škodlivín, ktoré môžu nepriaznivo vplývať na organizmus.

Pozrite si realizáciu zateplenia šikmej strechy v krokoch. Poradíme vám, bez ktorých komponentov to nepôjde, ako ich správne vybrať a ktoré konštrukčné miesta sa neoplatí zanedbať.

Knauf Insulation

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.