2 mýty o zateplení fasády

2 mýty o zateplení fasády

Vlastníci rodinných domov sa v pri zateplení stretávajú s neoverenými informáciami, ktoré sa šíria medzi laickou verejnosťou. Mnohé z nich sú polopravdy vytrhnuté z kontextu. Vybrali sme pre vás dva „zaručené“ argumenty, ktoré sa často objavujú na sociálnych sieťach a diskusných fórach.

1. Zateplenie fasády je neúčinné, teplo vystupuje nahor – stačí vymeniť okná a zatepliť strechu.
Zateplenie domu má byť komplexné, únik tepla sa šíri na všetky strany. Po zateplení strechy a výmene okien ostane práve obvodová stena najchladnejšou plochou v interiéri a najslabším článkom „obálky“ sa stanú škáry spojov tehál, betónové stužujúce vence a nadokenné preklady, ktoré predstavujú tepelné mosty. Keďže už vlhkosť z domu nemôže unikať cez škáry v oknách, zráža sa na chladných častiach stien a vznikajú plesne. Na prievzdušnosť obvodovej steny sú vhodné fasádne dosky z minerálnej vlny. Do 17. júna 2016 môžete využiť akciu na minerálne zateplenie SMARTwall balíkom s fasádnou doskou, ktorá vďaka povrchovej úprave zjednoduší a skráti celkový čas realizácie.

2. Pri jednopodlažných rodinných domoch nie sú potrebné kotvy. Aby bolo zateplenie účinné, treba dodržať správny technologický postup a dosku okrem nalepenia na fasádu aj fixovať k stene. Vhodné je použiť izolačné kotvy na zapustenú montáž s integrovanou izolačnou vrstvou priamo na svojom prítlačnom tanieri, ktoré minimalizujú vznik tepelných mostov.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.