Zateplenie drevostavby fúkanou izoláciou
Zdroj: URSA

Zateplenie drevostavby jednoducho a bez námahy! Pomôže vám s tým novinka spoločnosti URSA – fúkaná izolácia URSA Pure Floc

Drevostavieb sa na Slovensku stavia každoročne čoraz viac. Celkový podiel ich výstavby rastie nielen vďaka zvyšujúcej sa kapacite zavedených spoločností, ale aj vďaka novým spoločnostiam a ponúkaným produktom. Tak ako iné domy, aj drevostavby musia byť zateplené. V súčasnosti je to potrebné asi najviac. Dôvodom sú neustále rastúce ceny energií. Výrazné úspory za energie možno dosiahnuť vhodným zateplením pomocou minerálnej izolácie, vďaka ktorej sa minimalizujú tepelné straty v dome. Jedným z riešení môže byť novinka od popredného výrobcu a distribútora minerálnych izolácií URSA – fúkaná izolácia URSA Pure Floc.

Drevostavby sú čoraz obľúbenejšie. Ide o budovy šetrné k životnému prostrediu, pretože sú postavené z prírodných materiálov, ktoré sa zároveň dajú recyklovať. Ide teda o kvalitný a šetrný typ stavieb, ktoré lákajú nielen záujemcov o bývanie, ale aj stavebné firmy. S tým súvisí aj dopyt po stále lepších informáciách a kvalitnejších materiáloch, pretože požiadavky na stavby sú čoraz náročnejšie.

Jeden produkt na všetky konštrukcie

Pri stavbe drevených domov sa ako tepelný izolant bežne používa minerálna vlna. Na trhu je veľa produktov, z ktorých si môžete vybrať. Aby bola drevostavba kvalitná, je potrebné sledovať určité parametre, ktoré by mal materiál spĺňať. Ide najmä o tepelnoizolačné vlastnosti, akustické vlastnosti, požiarnu odolnosť, pružnosť, priedušnosť, ochranu zdravia atď.

Zatepľovanie drevostavby fúkanou izoláciou
Zdroj: URSA

„Všetky tieto kritéria spĺňa minerálna izolácia URSA. Z portfólia na výstavbu drevostavieb preto odporúčam našu novinku URSA Pure Floc,“ vysvetľuje Tereza Vojancová, architektka zo spoločnosti URSA, a pokračuje: „Fúkaná izolácia URSA Pure Floc kombinuje vynikajúce tepelno-technické vlastnosti minerálnej vlny s rýchlym a flexibilným spracovaním. Materiál sa prispôsobí tvaru konštrukcie a vyplní tak aj ťažko izolovateľné miesta, čím eliminuje tepelné mosty. Takmer všetky konštrukcie nových aj starých budov tak možno izolovať jediným produktom. Fúkaná minerálna vlna neobsahuje formaldehyd, spojivá a spomaľovače horenia. Je odolná proti plesniam, nehnije a časom sa nerozkladá.“

Balenie URSA Pure Floc
Zdroj: URSA

Výborné vlastnosti a jednoduchá aplikácia

URSA Pure Floc poskytuje vynikajúcu tepelnú, akustickú a protipožiarnu ochranu. Je dokonale paropriepustná, výborne tlmí hluk a je čisto prírodná. Aplikuje sa všetkými bežnými strojmi na fúkanú izoláciu. „Fúkaná izolácia je ďalšou možnosťou zateplenia budov s podobnými výhodami ako v súčasnosti prevládajúca klasická minerálna izolácia v roliach alebo doskách. URSA Pure Floc je ideálna na izoláciu striech s priehradovými väzníkmi, kde dokonale vyplní aj malé medzery a ťažko prístupné miesta. Veľmi rýchlo zateplí rámové konštrukcie v drevostavbách, trámové stropy, šikmé strešné konštrukcie a podobne,“ hovorí Tereza Vojancová.

Stačí sa teda len obrátiť na profesionálov, ktorí fúkanú izoláciu aplikujú. Alebo môžete použiť formulár spoločnosti URSA, kde vyplníte požadované informácie a odborník vás bude kontaktovať, aby s vami doladil všetky podrobnosti.

Aplikácia na strechu URSA Pure Floc
Zdroj: URSA

Oblasti použití URSA Pure Floc

Voľné fúkanie je vhodné pre horizontálne, vyklenuté alebo šikmé (≤ 10°) konštrukcie. Ide napríklad o izoláciu striech s priehradovými väzníkmi, zateplenie stropov podkrovia atď.

Fúkanie do uzavretých dutín a rámových konštrukcií je typické pre drevostavby. Použitá objemová hmotnosť URSA Pure Floc v dutinách je 30 – 40 kg/m3. URSA Pure Floc znižuje tepelné straty stavebnej konštrukcie a výrazne zvyšuje komfort bývania v každom ročnom období. Pri objemovom plnení vykazuje 0 % zosadanie, t. j. URSA Pure Floc zabezpečuje dokonalé vyplnenie dutín bez akýchkoľvek medzier počas celej životnosti konštrukcie, a tým aj jej bezpečnosť.

Aplikácia na priečku URSA Pure Floc
Zdroj: URSA

Viac informácií nájdete na www.ursa.sk.

Zdroj: PR článok URSA SK s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.