Poškodená izolácia jestvujúcej základovej časti stavby
Zdroj: Elcop

Hydroizolácia základov jestvujúcej stavby: Dá sa zrealizovať izolácia základov svojpomocne?

Pri kompletnej rekonštrukcii jestvujúcej stavby sa stretávame s požiadavkou na odvlhčenie základovej časti domu. Je možné využiť voľne dostupné injektážne hmoty, avšak tu dajte veľký POZOR! Takéto hmoty sa aplikujú netlakovým spôsobom, t. j. bez použitia tlakovej pumpy. Viskozita voľne dostupných hmôt neumožňuje preniknúť do pórov betónovej základovej časti stavby a tým je konečný výsledok izolácie iba krátkodobý.

Ako odizolovať základy stavby kvalitne a na dlhé obdobie?

V prvom rade je potrebné zvoliť vhodnú injektážnu izolačnú hmotu so správnou viskozitou, aby hmota prenikla do pórov a základov stavby, ktorú je potrebné aplikovať tlakovou pumpou. Kvalitné injektážne hmoty bývajú viackomponentové, to znamená, že sa skladajú z 2 alebo viacerých zložiek. Nízkoviskózne injektážne hmoty dokonale preniknú do pórov základu stavby a vyplnia ich. Takýmto spôsobom možno dosiahnuť dlhotrvajúci účinok zrealizovanej izolácie základovej časti stavby.

Prestup vlhkosti zo základu spôsobuje poškodzovanie omietok stavby
Prestup vlhkosti zo základu spôsobuje poškodzovanie omietok stavby | Zdroj: Elcop
Prevedenie tlakovej izolácie a aplikácie viac komponentnej injektážnej hmoty
Prevedenie tlakovej izolácie a aplikácie viac komponentnej injektážnej hmoty | Zdroj: Elcop

www.elcop.eu

Zdroj: PR článok ELCOP, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.