Aká rýchla vie byť výstavba so stavebným systémom YTONG?

aka rychla vie byt vystavba so stavebnym systemom ytong

Vybrať si ten najlepší z dnešných moderných stavebných materiálov – to si vyžaduje prehľad. K tomu patrí porovnávanie a zohľadňovanie jednotlivých kritérií, aby si bol stavebník istý, že si vybral správne. Veď napokon, ide o nezvratné rozhodnutie, ktoré ovplyvňujú predovšetkým čísla v podobe ceny materiálu, jeho tepelnotechnických vlastností, veľkosti a ďalšie vlastnosti. No ako je to s rýchlosťou výstavby? Zohľadňuje sa aj toto kritérium pri výbere materiálu? Viete, za aký čas je možné postaviť dvojpodlažný dom z YTONGu?  

Stavať dom jednoducho, rýchlo a kvalitne je snom každého stavebníka alebo investora. A práve z toho dôvodu sme sa rozhodli, že jednu takúto výstavbu zmonitorujeme, aby čísla hovorili za seba. Zamerali sme sa najmä na rýchlosť výstavby a počet dní, za ktoré môžete mať hotovú hrubú stavbu vrátane strechy.  
 
Základné údaje o domoch:

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePoužité obvodové murivo:
       
Použité murivo na garáž a priečky:   
Použitý systém na schodisko:       
Použitý systém na strop:       
Použitý systém na strechu:       
Zateplenie:               
Počet majstrov na stavbe:       
zastavaná plocha jedného domu:     
sklon strechy:                 
úžitková plocha spolu:
   

YTONG Lambda, 375 mm, nosné preklady YTONG, 

prekladové trámce YTONG
YTONG P4-500, YTONG P2-500
schodiskové dielce YTONG
stropné dielce YTONG
masívne strešné dielce YTONG, strešná krytina Tondach
YTONG Multipor o hrúbke 5 cm
4-6
± 110,4 m² 
25° 
180,8 m² 
 
Hrubá stavba poschodových domov už za 6 dní

Ako stavba rástla deň po dni, je možné vidieť na fotografiách. Čistý čas hrubej výstavby sa v tomto prípade podaril za 6 dní, keďže boli použité stropné a strešné dielce YTONG, vyrobené presne na mieru a pokladali sa podľa presného kladačského plánu. YTONG totiž ponúka kompletný murovací systém, pre obvodové i vnútorné steny, vďaka ktorému je možné postaviť hrubú stavbu rýchlo, bez komplikácií a nežiaducich omeškaní. Riziko pre hladký priebeh každej stavby predstavuje voľba veľkého počtu subdodávateľov, YTONG je však spoľahlivým riešením pod jednou „strechou“. Predlžovanie výstavby či nesplnenie termínov dokončenia výstavby môžu znamenať zbytočné starosti. Týmto komplikáciám sa dá predísť voľbou jedného spoľahlivého partnera, akým je YTONG. A je potom už len na vás, či stavbu svojho domu zvládnete úplne sami, svojpomocne – s pomocou šikovných stavebníkov alebo zadaním výstavby stavebnej spoločnosti.  

 
Materiál pre nízkoenergetický štandard aj bez zateplenia
 
Ak by ste mali v pláne stavať nízkoenergetický dom, do portfólia YTONG pribudli nedávno nové produkty YTONG Theta+ a YTONG Lambda+. Majú vylepšené tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré spĺňajú nielen požadované hodnoty platnej normy, ale prekračujú aj hodnoty odporúčané, a to všetko pri štandardnej hrúbke 375 mm. Z pórobetónu označeného + tak možno stavať domy vo veľmi úspornom štandarde bez dodatočného zateplenia. Nový rozmer dostala i Lambda+ (450 mm), ktorá sa dosahovanými parametrami dostáva na hranicu nízkoenergetického štandardu pri jednovrstvovom murovaní. YTONG Theta+ v hrúbke 500 mm už spadá do nízkoenergetického štandardu úplne jednoznačne.
 
S jesennou akciou ešte výhodnejšie
 
Navyše, pre tých, ktorí sa chystajú stavať alebo rekonštruovať rodinný dom, pripravila spoločnosť Xella Slovensko zaujímavú jesennú akciu na stavebný materiál YTONG. Zákazníci môžu vďaka tejto akcii postaviť energeticky úsporný dom za výhodnejších podmienok a získať zľavu 30 % a viac. Každému zákazníkovi, ktorý využije túto výhodnú ponuku, pripraví regionálny obchodný zástupca výpočet zľavy priamo na mieru. O svoju zľavu môžete požiadať aj elektronickou cestou, a to registráciou na webe www.ytong.sk –> 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.