Zdravšie je mať nohy v teple a hlavu v chlade

zdravsie je mat nohy v teple a hlavu v chlade

Hľadáte vykurovací systém, ktorý prospieva ľudskému zdraviu a je vhodný aj pre alergikov? Vhodným riešením je populárne nízkoteplotné podlahové vykurovanie DEVI™. Ide o vykurovací systém, ktorý dodáva veľký podiel sálavého tepla a pripomína tak slnečné žiarenie.

Optimálna mikroklíma zaručuje, že sa človek cíti príjemne a jeho zdravie nie je ohrozené nesprávnou teplotou či vlhkosťou vzduchu v miestnosti. Výber vykurovacieho systému môže mať priamy vplyv na klimatické pomery v interiéri a tým aj na zdravie členov domácnosti. Bežné vykurovacie telesá (napríklad radiátory) ohrievajú vzduch v miestnosti malou vykurovacou plochou s vysokou teplotou. Spôsobujú tak vírenie prachu a tvorbu plynov amoniaku a kysličníka uhličitého. „Tieto plyny môžu mať dráždivý účinok na dýchacie cesty a oči. Zvýšená prašnosť v interiéri môže prispievať k zhoršeniu príznakov alergickej nádchy a bronchiálnej astmy, predovšetkým u pacientov alergických na roztoče a bytový prach. Toto riziko je pri podlahovom vykurovaní výrazne nižšie, samozrejme pri dodržaní zvýšenej hygieny prostredia, pravidelnom umývaní navlhko, vetraní a pod.,“ hovorí MUDr. Marta Serdahelyová, lekárka pôsobiaca v odbore alergológia a klinická imunológia.

Podlahové vykurovanie vhodné aj pre alergikov a astmatikov

Podlahové vykurovanie DEVI™ využíva veľkú plochu s nízkou teplotou, preto sú vyššie menované zdraviu nebezpečné faktory takmer vylúčené. Miestnosť vyhrievaná nízkoteplotným vykurovaním DEVI™ má tiež vyššiu relatívnu vlhkosť, čo zabraňuje vysušovaniu slizníc a dýchacích ciest. „Znížená prašnosť a vyššia relatívna vlhkosť domáceho prostredia sú faktory, pre ktoré sa z lekárskeho hľadiska odporúča tento typ vykurovania ľudom trpiacim alergickou nádchou, bronchiálnou astmou a chronickými ochoreniami dýchacích ciest,“ dodáva MUDr. Marta Serdahelyová.

Navyše v čase, keď organizmus bojuje s vírusmi, je nežiaduce každé ďalšie oslabovanie organizmu, okrem iného i studená podlaha, ktorá môže spôsobiť podchladenie. Aj preto je dobré mať nohy v teple. Nezanedbateľnou výhodou sú takisto nulové náklady na údržbu a nízke investičné náklady na zabudovanie systému termokáblového vykurovania DEVI™.

Viac informácií nájdete na www.devi.sk –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.