Tepelné čerpadlá a inteligentné elektrické siete

tepelne cerpadla a inteligentne elektricke siete

Spoločnosť Stiebel Eltron priniesla tepelné čerpadlá, ktoré sú už dnes pripravené na plánované inteligentné elektrické siete.

„Smart Grid éra, čiže éra inteligentných sietí, určite príde,“ tvrdí výkonný riaditeľ Karlheinz Reitze. „A preto je dôležité, aby sa aj spotrebiče v domácnosti stali inteligentnými.“ Tepelné čerpadlo bude v budúcnosti schopné ideálne využívať plánované variabilné tarify účtovania elektriny. Keď ponúkne dodávateľ elektrickej energie prúd za nižšiu cenu alebo bude v dostatočnej miere k dispozícii prúd vyrobený samostatne cez fotovoltickú inštaláciu, môže sa tepelné čerpadlo, ktoré komunikuje s inteligentným elektromerom v dome, spustiť a získať energiu z okolitého prostredia (zo zeme, zo vzduchu alebo podzemnej vody). Teplo, ktoré sa vyprodukuje extrémne hospodárne a s ohľadom na životné prostredie, sa potom akumuluje v príslušnom zásobníku teplej vody alebo akumulačnom zásobníku. „Tepelné čerpadlá prispôsobené inteligentným elektrickým sieťam ponúkajú vysoký potenciál úspor,“  presvedčivo dodáva K. Reitze.

Viac informácií na www.stiebel-eltron.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.