Smejúca sa mama so synom v náručí
Galéria (6) Zdroj: GettyImages

SMART odpočet – kontrola spotreby energií na diaľku

Digitalizácia je jedným z najvýraznejších trendov súčasnosti a preniká stále viac aj do našich domovov. Koncept Smart Home - chytrá domácnosť - už nie je pojmom zo sveta sci-fi, ale realitou dostupnou pre každého. Nezáleží, či žijete v rodinnom dome alebo v paneláku.

Galéria

Reklama Spotrebu energií mám pod kontrolou.
Rodinna pohoda pri radiatore
Smejúca sa mama so synom v náručí
Bytový dom s diaľkovým odpočtom
Odpočet energie na radiatore

Inteligentný a moderný domov nie je len o domácich spotrebičoch, ktoré dokážete ovládať cez mobilnú aplikáciu, o robotických vysávačoch, ktoré upratujú za vás, hoci aj to je skvelé. Do popredia sa dostávajú technológie, ktoré dokážu efektívnejšie regulovať a kontrolovať spotrebu energií, čo šetrí nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. Určite ste už počuli o hlaviciach na radiátory, ktoré dokážete stlmiť, keď nie ste doma, o vypínačoch, s ktorými svetlá zhasnú v správnu chvíľu, alebo o inteligentných meračoch energií, ktoré strážia vašu spotrebu.

Reklama Spotrebu energií mám pod kontrolou.
Zdroj: ISTA

Digitalizáciou získate oveľa viac ako len diaľkový odpočet bez vstupu do bytu

Poznáte to… keď ste v minulosti čelili odpočtu energií, znamenalo to prispôsobiť sa danému termínu, vpustiť cudziu osobu do bytu a často sa potom čudovať, koľko ste za rok spotrebovali tepla a vody. Pokiaľ ste termín odpočtu nestihli, nemilo vás prekvapili sankcie v ročnom vyúčtovaní. Tomu ale už odzvonilo.

Bytový dom s diaľkovým odpočtom
Zdroj: ISTA

Stále viac majiteľov bytov prechádza na oveľa múdrejšie a pohodlnejšie riešenie – automatizovaný diaľkový odpočet energií. Merače v byte sa odčítajú prostredníctvom siete mobilného operátora a svoju dennú spotrebu energií môžete sledovať online vo vašom mobile, počítači či tablete. Vďaka častejším informáciám o spotrebe dokážete jednoduchšie regulovať svoje náklady na bývanie a aplikácia vás naviac upozorní aj na neštandardné spotreby, úniky vody či poruchy na meračoch. Vybavte váš bytový dom technológiou diaľkových odpočtov, ktorá dokáže zobrazovať denné dáta o spotrebe online, a budete o krok napred v úsporách energií.

Rodinna pohoda pri radiatore
Zdroj: ISTA

Vaše výhody so SMART odpočtom

  • vďaka online prístupu k denným informáciám o vašej spotrebe budete mať energie pod kontrolou
  • ušetríte na nákladoch a zároveň chránite klímu našej planéty
  • už sa nemusíte prispôsobovať termínom odpočtovej služby, prípadne čeliť sankciám za neodpočítaný byt
  • rozúčtovanie energií je digitalizované a náklady sa rozdelia na základe skutočnej spotreby
  • včas odhalíte neprimeranú spotrebu či poruchu na meračoch
  • odpočet je lacnejší, lebo nevyžaduje výjazd technika
  • máte celoročný dohľad nad prístrojmi vo vašom byte

Prečítajte si viac o SMART odpočte na www.ista.sk

Zdroj: PR článok ISTA Slovakia s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje