setrime energiu prirodu i vasu penazenku

Šetríme energiu, prírodu i vašu peňaženku

Úspora energie neznamená len zhasínanie v byte, ale zahŕňa i správny výber domácich spotrebičov. Výrobky špičkového európskeho výrobcu DZ Dražice vynikajú radom moderných technických riešení a výrobných postupov, ktoré zaručujú úsporu energie a ekologicky hospodárnu prevádzku.

Cieľom vývoja dražických ohrievačov je dodávať na trh také produkty, ktoré nesklamú svojou životnosťou a ich prevádzka bude maximálne úsporná a šetrná k prírode.

Kvalitný ohrievač vody
Zaobstaraním kvalitného ohrievača je možné ušetriť hneď dvakrát. Po prvé úspornou ekologickou prevádzkou a po druhé dlhou životnosťou. Životnosť ohrievačov vody je zaistená vďaka keramickému ohrievaciemu telesu a horčíkovej anóde, ktoré zvyšujú odolnosť voči vodnému kameňu a korózii.
Keramické ohrievacie teleso nie je ponorné, ale zasunuté do oceľového zásobníka, ktorý je navarený na oceľovom veku príruby. Nádoba ohrievača vrátane veka je vyrobená z jedného druhu materiálu a tým nedochádza k vzniku galvanického článku a elektrochemickej korózii. Vyberateľné keramické teleso lepšie odoláva vodnému kameňu, umožňuje údržbu bez nutnosti vypúšťať nádrž a zvyšuje účinnosť ohrevu.

Oceľová nádoba ohrievača zo špeciálneho silného plechu odoláva tlakovým rázom. Je vybavená bezniklovým smaltom, čo v kombinácii s horčíkovou anódovou ochranou zaručuje dlhú životnosť ohrievačov Dražice.

Okrem klasických elektrických ohrievačov vody pre zvislú i horizontálnu montáž sú v ponuke DZ Dražice i ohrievače kombinované a ucelený sortiment nepriamo ohrievacích smaltovaných ohrievačov s objemami 80 – 1000 litrov. Voľbou vhodného typu ohrievača a objemu máte možnosť prípravy teplej vody prostredníctvom externých zdrojov energie, ako sú plynové kotly, kotly na tuhé palivá, alternatívne zdroje energie, výmenníkové stanice, diaľkové vykurovanie a ich kombinácie. Niektoré typy je možné objednať i s pomocným elektrickým ohrevom alebo doplniť ohrievacími jednotkami.

V ponuke je tiež celý rad akumulačných nádrží a to od najjednoduchších až po špeciálne s vnútorným zásobníkom, jedným alebo dvoma výmenníkmi na pripojenie ďalšieho zdroja tepla, napríklad solárneho systému alebo tepelného čerpadla.

Nová tepelná izolácia Symbio                         
Na zaistenie najnižších tepelných strát sa pri akumulačných nádržiach používa vysoko kvalitné polyesterové rúno, tzv. flís. Ide o materiál s vynikajúcimi vlastnosťami s vysokou priľnavosťou k nádrži, v porovnaní s polyuretánovou penou znižuje tepelné straty o viac než 20 %. Izolácia má nízku mernú hmotnosť, moderné spracovanie a vysokú tepelnú odolnosť. Obsahuje minimálne 50 % recyklovaného materiálu.

Solárny ohrev
Na ohrev vody pomocou slnečnej energie ponúka DZ Dražice solárne komplety, ktoré môžu ušetriť až 70 % nákladov na prípravu teplej vody. Súčasťou kompletu sú 2 alebo 3 solárne panely, čerpadlová jednotka, regulácia, solárna kvapalina, expanzná nádoba, montážne prvky na prichytenie na strechu a ohrievač vody OKC 200 (300) NTRR/SOL. Tento ohrievač je možné si objednať tiež samostatne na iné inštalácie.

Značka DZ Dražice existuje od roku 1956 a radí sa k špičke medzi európskymi výrobcami ohrievačov vody. Informácie o celom sortimente nájdete na www.dzd.sk

DZ Dražice-Slovensko spol.s.r.o.
Bojnická 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/446 37911
Fax: 02/446 37912
Objednávky: dzd@dzd.sk
–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje