Dym z komínu
Zdroj: shutterstock.com

Schiedel ePURO – odlučovač jemných prachových častíc

Aktuálne sú považované komíny, je to o nich tvrdené, že sú znečisťujúcimi prvkami nášho spoločného životného prostredia. Nie je to však pravda. Prečo?

Najčastejším dôvodom znečisťovania ovzdušia je spaľovanie nevhodného paliva. Čerstvé drevo ma neporovnateľne nižšiu výhrevnosť, oveľa viac tvorí pevných častíc, ktoré nám ľuďom spôsobujú zdravotné problémy. Nesmieme zabudnúť na to, že domáci tepelný spotrebič na tuhé palivo (drevo, drevoštiepka, peletky) nesmie byť používaný ako spaľovňa odpadov.

Množstvo emisii prachových častíc dokáže tiež ovplyvniť spôsob zakurovania. Tzv. zapálenie od vrchu. Na dno spaľovacej komory dáte ľ-š polená, krížom cez ne ďalšie dve, na tie dáte triesky a zapaľovaciu drevnú vlnu a tú zapálite. Oheň si nájde cestu, postupne prehorí až na dno spaľovacej komory. Ďalším benefitom je postupné zahriatie spalinovej cesty, bezproblémový nárast komínového ťahu.

Pre výraznú elimináciu prachových jemných častíc ponúka spoločnosť Schiedel elektrostatický odlučovač ePURO pre zariadenia na spaľovanie dreva, ktorý drasticky znižuje množstvo častíc PM 2,5 až o 95 %.

Filter pevných častíc
Zdroj: Schiedel

Prispôsobivosť Schiedel ePURO umožňuje jeho použitie na nových komínoch, existujúcich oceľových komínoch aj na rekonštruovaných komínoch

Ako to funguje?

Aktívny jemný prachový filter s elektrostatickou separáciou nabíja prachové častice obsiahnuté v spalinách. To spôsobuje ich usadzovanie na vnútornej stene oceľového komína. Čistenie sa vykonáva bez demontáže separátora, keď je komín vymetaný. Systém sa aktivuje, keď je pripojený spotrebič v prevádzke.

ePuro
Zdroj: Schiedel
ePuro
Zdroj: Schiedel

Prostredníctvom filtra dokážete urobiť svoj spotrebič šetrnejším k životnému prostrediu, vzduch urobíte čistejším.

Viac informácii nájdete tu: https://www.schiedel.com/sk/produkty/kovove-kominove-systemy/epuro-filter-pevnych-castic/

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje