Ďalšie napredovanie v oblasti tepelných čerpadiel vzduch | voda

Ďalšie napredovanie v oblasti tepelných čerpadiel vzduch | voda

Nemecký líder na trhu tepelných čerpadiel STIEBEL ELTRON ponúka v súčasnosti už aj na Slovensku kompletnú radu tepelných čerpadiel systému vzduch | voda, ktoré vďaka kompresoru s plynulou reguláciou otáčok  vyvinutému špeciálne pre tepelné čerpadlá a medzivstrekovaniu chladiva predstavujú ďalšie napredovanie spoločnosti v tejto oblasti. Rada tepelných čerpadiel WPL 15/25 predstavuje vykurovacie zariadenia určené pre novostavby a sanácie a ponúka okrem toho najvyšší komfort teplej vody – všetko v rámci monovalentnej prevádzky.

Tepelné čerpadlo v split prevedení WPL 25 IK-2 osloví nielen výkonovými číslami, ale aj najnižšími hodnotami akustického tlaku vonkajšej jednotky. Vnútorná časť inovatívneho produktu, v rámci ktorého pracuje aj kompresor – celosvetovo jedinečný princíp pri zariadeniach regulovaných podľa výkonu, disponuje aj integrovaným 200 litrovým zásobníkom teplej vody. Okrem tejto varianty spoločnosť ponúka hneď 2 ďalších variant tohto priekopníckeho zariadenia. Napríklad tepelné čerpadlo WPL 25 I-2. V rámci tejto varianty je vnútorná časť, keďže nedisponuje integrovaným zásobníkom teplej vody, menšia. Tento variant je vhodným riešením v prípade, že je požiadavka na väčší objem zásobníka teplej vody alebo na využitie solárnej energie. Nakoniec je tepelné čerpadlo WPL 25 k dispozícii aj v monoblokovom prevedení (WPL 25 A): Namiesto split prevedenia je v rámci tejto varianty kompletná inovatívna technika inštalovaná v jednom obale.


Spoločnosť STIEBEL ELTRON ponúka v súčasnosti už aj na Slovensku kompletnú radu tepelných čerpadiel vzduch | voda, ktoré disponujú kompresorom s plynulou reguláciou otáčok  vyvinutým špeciálne pre tepelné čerpadlá. Rada tepelných čerpadiel WPL 15/25 predstavuje vykurovacie zariadenia určené pre novostavby a sanácie a ponúka okrem toho najvyšší komfort teplej vody – všetko v rámci monovalentnej prevádzky.

Pre nižšie tepelné straty sa najlepšie hodí tepelné čerpadlo WPL 15. Aj toto čerpadlo je k dispozícii v troch variantoch: v split prevedení, pri ktorom má vnútorná časť integrovaný zásobník teplej vody (WPL 15 IKS-2) alebo nemá  (WPL 15 I-2),ako aj v monoblokovom prevedení (WPL 15 AS) – taktiež pre vonkajšie umiestnenie.

Text: STIEBEL ELTRON
www.stiebel-eltron.sk

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.