Podkrovie s oknami Velux
Zdroj: Velux

Zhodnoťte svoju nehnuteľnosť renováciou podkrovia

Stále viac Slovákov uvažuje o využití svojich podkrovných priestorov. Podľa prieskumov Žilinský kraj v ich aktívnom využívaní dominuje. Transformácia podkrovia sa stáva ideálnym riešením pre rodinné domy, až 72,7 % opýtaných v tom vidí cennú investíciu.

Z prieskumu agentúry Focus, ktorý bol zameraný na využitie podkrovia na Slovensku, vyplynulo, že najviac ľudí, ktorí využívajú svoje podkrovie, býva v Žilinskom kraji a najviac ľudí, ktorí potenciál týchto priestorov ešte nevyužili naplno, žije v Banskobystrickom kraji.

Obľúbenosť si zaslúžili podkrovné priestory aj pre širokú variabilitu ich využitia. Podkrovie môže slúžiť napríklad ako izba pre hostí, priestor určený na trávenie voľného času, detská izba, či domáca pracovňa.

Transformácia existujúceho, ale nevyužívaného podkrovia je skvelým riešením nedostatku priestoru v rodinnom dome. V porovnaní s prístavbou, ktorá uberie cenné metre štvorcové z pozemku, ide o finančne výhodnejšie riešenie, ktoré môže významne navýšiť cenu nehnuteľnosti.

Velux infografika SK
Zdroj: Velux

Spoločnosť VELUX prostredníctvom svojich aktivít poskytuje verejnosti rôzne inšpirácie riešení podkrovia.

www.velux.sk

Zdroj: VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje