image 40524 25 v1
Galéria (5)

Vetracie pásy na www.hpishop.sk: Strecha potrebuje dýchať

Zásadný vplyv na životnosť strešnej konštrukcie má funkčné odvetranie strechy v oblasti hrebeňa a nárožia. Napriek tomu, že náklady na odvetranie zaťažujú celkový rozpočet minimálne, na správne riešenie sa často zabúda.

Galéria

Strecha potrebuje dýchať - Klöber-First--und-Gratzubehör-(1)
Strecha potrebuje dýchať - MONTAGE-09_12502
Strecha potrebuje dýchať - ořez_KLÖBER_R&H-Dachumbau_CMYK-11_2015
Strecha potrebuje dýchať - Ridge_element_install_roof_3914

Dostatočné prúdenie vzduchu v strešnom plášti medzi nasávacím otvorom v odkvapovej hrane a hrebeňom odvádza prebytočné teplo a vlhkosť, a zamedzuje tak tvorbe plesní či drevokazných húb, ktoré dokážu znehodnotiť investíciu do novej strechy v relatívne krátkej dobe. Kvalitné a funkčné výrobky nielen pre odvetranie zakúpite na špecializovanom webe s príslušenstvom pre strechy www.hpishop.sk.

Nový e-shop spustila spoločnosť HPI-CZ, dodávateľ príslušenstva pre strechy s 22ročnou tradíciou na českom a slovenskom trhu. Vo svojej on-line ponuke má viac ako 400 strešných komponentov, ku ktorým poskytuje technické informácie, poradenstvo a servis tak, ako v kamennej predajni. Realizačným firmám, pokrývačom aj individuálnym investorom poslúži portál tiež ako cenný zdroj informácií a inšpirácie o možnostiach pre ich strechu.

„Strecha potrebuje dýchať,“ vysvetľuje Matej Porubec, obchodno-technický poradca HPI-CZ pre Slovensko a pokračuje: „V prílišnej snahe ušetriť investované prostriedky sa pri realizácii často siaha po lacnejších verziách vetracích pásov, ktoré však vôbec nevetrajú, dokonca urýchľujú tvorbu plesní a môžu tak viesť až k poškodeniu celej strešnej konštrukcie.

Hlavnými dôvodmi nutnosti plynulého vetrania je predovšetkým odvod vlhkosti, či už kondenzátu, zrážkovej vody, alebo vlhkosti prenikajúcej z obytných priestorov. Vetraním sa počas leta odvádza prebytočné teplo zo strešnej konštrukcie a znižuje sa teplotný rozdiel v jej jednotlivých častiach, v zimných mesiacoch zase správne vetranie napomáha rovnomernému roztápaniu snehu. Okrem správneho navrhnutia vetracej medzery a zaistenia prúdenia vzduchu okolo okien, komína a pod., je normou taktiež určená veľkosť privádzacích a odvádzacích otvorov a ich zabezpečenie proti vnikaniu nečistôt, hmyzu, vtákov a podobne (STN 73 0540-2, STN 73 1901).

Vetrací pás hrebeňa a nárožia TOP-ROLL so stredovým výstužným pásom je v ponuke v rôznych šírkach podľa veľkosti hrebenáčov. Detailné informácie o vhodnosti použitia pásu TOP-ROLL pre konkrétne typy strešných krytín, vrátane údajov o vetracom priereze a rozťažnosti nájdete na www.hpishop.sk. V ponuke nájdete aj ďalšie druhy rolovaných vetracích pásov pod označením VentOtec, VPS či celokovový pás VentAl air.

Na www.hpishop.sk nájdete aj alternatívu k vetracím pásom v rolkách – vetracie PVC pásy s kefovou lištou. Okrem toho e-shop ponúka kompletný sortiment pre správnu montáž hrebeňa a nárožia vrátane ďalších doplnkov ako napr. hrebenáčovej podpery pre bleskozvody.

„Veľmi častým problémom pri voľbe vetracích prvkov pre hrebeň a nárožie je práve nepochopenie alebo nerešpektovanie základnej požiadavky na tieto výrobky, a tou je ich vetracia funkcia. Vetracie prvky bez voľného vetracieho priemeru na báze geotextílií alebo lacných tkanín s vysokou hustotou síce zamedzia prieniku vody, fakticky však prúdenie vzduchu neumožňujú, a výrazne tým podporujú okrem iného tvorbu plesní a drevokazných húb napádajúcich konštrukciu strechy,“ radí Matej Porubec, obchodno-technický poradca z HPI-CZ.

Spoločnosť HPI-CZ distribuuje ponúkané výrobky zo svojho nového obchodného a logistického centra, zákazník tak po objednaní na www.hpishop.sk dostane tovar v priebehu niekoľkých dní, často už aj v nasledujúci deň.

ZDROJ PR článok spoločnosti HPI-CZ  

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje