/ Dom / Strecha /

Vetracie pásy na www.hpishop.sk: Strecha potrebuje dýchať

image 40524 25 v1

Zásadný vplyv na životnosť strešnej konštrukcie má funkčné odvetranie strechy v oblasti hrebeňa a nárožia. Napriek tomu, že náklady na odvetranie zaťažujú celkový rozpočet minimálne, na správne riešenie sa často zabúda.

Dostatočné prúdenie vzduchu v strešnom plášti medzi nasávacím otvorom v odkvapovej hrane a hrebeňom odvádza prebytočné teplo a vlhkosť, a zamedzuje tak tvorbe plesní či drevokazných húb, ktoré dokážu znehodnotiť investíciu do novej strechy v relatívne krátkej dobe. Kvalitné a funkčné výrobky nielen pre odvetranie zakúpite na špecializovanom webe s príslušenstvom pre strechy www.hpishop.sk.

Nový e-shop spustila spoločnosť HPI-CZ, dodávateľ príslušenstva pre strechy s 22ročnou tradíciou na českom a slovenskom trhu. Vo svojej on-line ponuke má viac ako 400 strešných komponentov, ku ktorým poskytuje technické informácie, poradenstvo a servis tak, ako v kamennej predajni. Realizačným firmám, pokrývačom aj individuálnym investorom poslúži portál tiež ako cenný zdroj informácií a inšpirácie o možnostiach pre ich strechu.

„Strecha potrebuje dýchať,“ vysvetľuje Matej Porubec, obchodno-technický poradca HPI-CZ pre Slovensko a pokračuje: „V prílišnej snahe ušetriť investované prostriedky sa pri realizácii často siaha po lacnejších verziách vetracích pásov, ktoré však vôbec nevetrajú, dokonca urýchľujú tvorbu plesní a môžu tak viesť až k poškodeniu celej strešnej konštrukcie.

Hlavnými dôvodmi nutnosti plynulého vetrania je predovšetkým odvod vlhkosti, či už kondenzátu, zrážkovej vody, alebo vlhkosti prenikajúcej z obytných priestorov. Vetraním sa počas leta odvádza prebytočné teplo zo strešnej konštrukcie a znižuje sa teplotný rozdiel v jej jednotlivých častiach, v zimných mesiacoch zase správne vetranie napomáha rovnomernému roztápaniu snehu. Okrem správneho navrhnutia vetracej medzery a zaistenia prúdenia vzduchu okolo okien, komína a pod., je normou taktiež určená veľkosť privádzacích a odvádzacích otvorov a ich zabezpečenie proti vnikaniu nečistôt, hmyzu, vtákov a podobne (STN 73 0540-2, STN 73 1901).

Vetrací pás hrebeňa a nárožia TOP-ROLL so stredovým výstužným pásom je v ponuke v rôznych šírkach podľa veľkosti hrebenáčov. Detailné informácie o vhodnosti použitia pásu TOP-ROLL pre konkrétne typy strešných krytín, vrátane údajov o vetracom priereze a rozťažnosti nájdete na www.hpishop.sk. V ponuke nájdete aj ďalšie druhy rolovaných vetracích pásov pod označením VentOtec, VPS či celokovový pás VentAl air.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteNa www.hpishop.sk nájdete aj alternatívu k vetracím pásom v rolkách – vetracie PVC pásy s kefovou lištou. Okrem toho e-shop ponúka kompletný sortiment pre správnu montáž hrebeňa a nárožia vrátane ďalších doplnkov ako napr. hrebenáčovej podpery pre bleskozvody.

„Veľmi častým problémom pri voľbe vetracích prvkov pre hrebeň a nárožie je práve nepochopenie alebo nerešpektovanie základnej požiadavky na tieto výrobky, a tou je ich vetracia funkcia. Vetracie prvky bez voľného vetracieho priemeru na báze geotextílií alebo lacných tkanín s vysokou hustotou síce zamedzia prieniku vody, fakticky však prúdenie vzduchu neumožňujú, a výrazne tým podporujú okrem iného tvorbu plesní a drevokazných húb napádajúcich konštrukciu strechy,“ radí Matej Porubec, obchodno-technický poradca z HPI-CZ.

Spoločnosť HPI-CZ distribuuje ponúkané výrobky zo svojho nového obchodného a logistického centra, zákazník tak po objednaní na www.hpishop.sk dostane tovar v priebehu niekoľkých dní, často už aj v nasledujúci deň.

ZDROJ PR článok spoločnosti HPI-CZ  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.