/ Dom / Strecha /

Modernizácia so sebou prináša tri základné výhody

Modernizácia so sebou prináša tri základné výhody

V lete sa nezvykne len oddychovať; pekné počasie so sebou prináša aj možnosť venovať sa zveľaďovaniu domova a jeho okolia. Je to ten správny čas aj na rekonštrukciu – preto pokiaľ je v pláne, určite ju netreba odkladať.

Rekonštrukcia podkrovia ponúka skvelú príležitosť, ako si vytvoriť zdravý domov, ktorý sa stane oázou oddychu, kde každý jeho obyvateľ načerpá nové sily. Renovácia interiéru prináša obyvateľom tri zásadné výhody, ktoré sú v súlade so zdravím bývaním.

1. Zdravšie deti

Najmenší obyvatelia domu vnímajú kvalitu vnútorného prostredia najcitlivejšie. Trávia v ňom veľa času a tak je dôležité, dbať na jeho kvalitu. Ak má byť rekonštrukcia cestou k zdravému bývaniu, netreba váhať a radšej sa do nej čím skôr pustiť. Zamerať sa pritom treba na to, aby sa do interiéru podarilo dostať viac denného svetla aj čerstvého vzduchu. Kombinácia týchto dvoch zložiek zdravého bývania zlepší schopnosť koncentrácie detskej mysle až o 15 %.


Kvalita vnútorného prostredia vplýva vo zvýšenej miere na deti. 

2. Väčšie množstvo energie

Od množstva denného svetla v interiéri sú závislé aj cirkadiánne rytmy, ktoré udržiavajú ľudské telo v 24-hodinovom kolobehu. Prirodzené svetlo človeka navyše intenzívnejšie prepája s dianím v prírode. V presvetlenom interiéri sa mu tak podarí vnímať deň a noc jednoduchšie – úbytok svetla mu večer naznačí, že prichádza čas na oddych a že treba načerpať energiu do ďalšieho dňa. Dobrý štart do dňa zariadi prvých 20 minút dňa, počas ktorých je človek vystavený intenzívnemu rannému svetlu.

K tomu dopomôže systém diaľkového ovládania strešných okien VELUX INTEGRA®, ktorý vďaka prednastavenej funkcii – Dobré ráno – odtiahne tieniace doplnky a súčasne otvorí okno, čím si bude každý môcť užiť komfortný a romantický začiatok dňa.

Denné svetlo a čerstvý vzduch sú pevnou súčasťou zdravého domova. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste3. Lepší komfort a viac čerstvého vzduchu

Umožniť dostatočný prísun čerstvého vzduchu do interiéru by tiež malo byť jedným z cieľov zdravej rekonštrukcie. Totiž, práve čerstvý vzduch v interiéri zabezpečí výmenu nahromadeného a vydýchaného vzduchu. Vďaka otvorenému oknu sa tak všetky výpary, oxid uhličitý, vlhkosť a iné nežiaduce zložky vytratia z interiéru. Umožnia zdravý hlboký nádych. Pravidelné vetranie napomáha prevencii vzniku astmy a rôznych alergií.

Efektívne vetranie v interiéri zabezpečí tzv. komínový efekt, ktorý využíva fyzikálne pravidlo, rýchlejšieho stúpania teplého vzduchu. Po otvorení okna tak teplejší vzduch stúpa nahor, a strieda ho studený, čerstvý. Vďaka tomuto typu vetrania sa v interiéri za približne 15 minút úplne obmení vzduch počas akéhokoľvek ročného obdobia.

Pravidelné vetranie dokáže predísť rôznym zdravotným komplikáciám. 

Viac informácií o zdravom bývaní je k dispozícii na podstránke spoločnosti VELUX: www.velux.sk/zdravebyvanie.

ZDROJ PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.