/ Dom / Strecha /

Štýlová a zdravá strecha, ktorá prežije generácie

Štýlová a zdravá strecha, ktorá prežije generácie

Ak je strecha korunou domu, pálená keramická škridla je kráľovnou medzi strešnými krytinami. Tento prírodný a bezúdržbový materiál upúta už na prvý pohľad svojím štýlovým dizajnom. Bezkonkurenčné vlastnosti, ako odolnosť, stálofarebnosť a dlhá životnosť, robia z tejto strešnej krytiny jednu z najpoužívanejších.

Kvalitnú a zdravú strechu tvoria v prvom rade vynikajúce tepelno-technické akustické vlastnosti a odolnosť materiálu. Správne navrhnutá strecha by mala byť v zime na povrchu studená, to znamená, že by mala udržiavať teplo vo vnútornom priestore, a nie ho púšťať von. Keramická strešná krytina Tondach aktívne dýcha, prepúšťa vodnú paru, ľahko sa vysúša a pritom je nepresiakavá. V lete chráni objekt pred prehriatím a v zime zabraňuje úniku tepla von. Okrem toho tlmí hluk a pri silných nárazoch vetra nevibruje. Vďaka premyslenému systému dvojitých hlavových a bočných drážok je zabezpečený dokonalý odvod vody aj pri extrémnom počasí.

Vyššia nasiakavosť neznamená nižšiu mrazuvzdornosť

Rozsiahly výskum na Stavebnej fakulte STU v Bratislave zistil, že voda v pálenej škridle zamŕza v rôzne veľkých póroch pri rozdielnych teplotách. Ľad vytvorený vo väčších póroch tak vytláča vodu do jemnejších kapilár, vďaka čomu sa tvorí ľadová triešť, ktorá pôsobí nižším tlakom a materiál škridly jej ľahko odolá. Okrem toho voda nezaplní celý pór a na jej rozťahovanie pri zamŕzaní je stále miesto. Preto aj keď do keramickej škridly nasiakne viac vody, nezvyšuje sa pri mraze nebezpečenstvo, že sa škridla poškodí. Pálenú škridlu teda môžeme použiť vo všetkých nadmorských výškach na celom Slovensku od 12° sklonu strechy.

Pevnosť a odolnosť keramickej krytiny

V odolnosti a pevnosti patria pálené škridly medzi neprekonateľné materiály. Náročná technológia vypaľovania vytvorí dokonalý homogénny produkt, ktorý je v harmónii s okolitým prostredím a nepodlieha žiadnym zmenám počas celej svojej životnosti. Keramická krytina Tondach dokonale odoláva najtvrdším vplyvom počasia, náporom vetra, kyslým dažďom, silným mrazom, krupobitiu, zásaditým látkam aj slnečnému žiareniu. Mimoriadne hladký povrch zabraňuje usádzaniu nečistôt, sadze, prachu, vtáčieho trusu a machu.

V zimnom období prechádza strecha náročnou skúškou zaťaženia snehom, preto strešná krytina Tondach ponúka možnosť nainštalovať hneď niekoľko úrovní doplnkov, ktoré zabránia zosuvu snehu a následným škodám na majetku alebo zdraví. Okrem toho šikmé strechy vďaka sklonu prirodzenou cestou výborne odvádzajú dažďové zrážky, vďaka čomu je budova chránená pred možnými poškodeniami vodou.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteKeramická strešná krytina nezmení farbu ani za sto rokov

Farbu pálenej škridly nezmyje dážď ani nevytiahne slnko. Špeciálne povrchové úpravy – matná a pololesklá engoba a lesklá glazúra nemenia svoju farebnosť, sýtosť, charakter ani intenzitu počas celej životnosti. TONDACH ponúka širokú škálu foriem a farieb, ktoré spolu tvoria až 200 rôznych kombinácií!

Storočnica v štandardnej výbave

Strešný systém TONDACH ponúka rôzne návrhy pre všetky typy striech a je ideálny pre pasívne, solárne a nízkoenergetické budovy. Ako odporúčaný medzinárodný stavebný biologický produkt je ocenený certifikátom „natureplus“. „Pri hodnotení strešného materiálu je rozhodujúca jeho trvácnosť a nie náklady v čase kúpy. Skutočná ekonomickosť materiálu znamená, že investor nemusí vynakladať ďalšie finančné prostriedky na rôzne iné opravy. Jednou z najdôležitejších výhod strešného systému Tondach je jeho bezkonkurenčná životnosť a bezúdržbovosť. Výmena strechy bude potrebná najskôr o 100 rokov, a preto poskytujeme záruku 33 rokov na každý keramický produkt systému,“ dodáva  Peter Šebeňa, produktový manažér pre strechy, Tondach Slovensko, s r.o.

Zdroj: PR článok spoločnosti Tondach Slovensko s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.