/ Dom / Strecha /

Odkvap pre profesionálov aj domácich kutilov

Odkvap pre profesionálov aj domácich kutilov

Hľadáte odkvapový systém, ktorý bude dokonale odvádzať vodu z vašej strechy, bude bezúdržbový, jednoduchý na montáž a ešte aj perfektne zladený s vašim domom a strechou? Lindab Rainline je naozaj osvedčený odkvapový systém, ktorý dnes spoľahlivo slúži miliónom zákazníkov po celej Európe.

Jednoduchá a rýchla montáž

Jednotlivé diely odkvapového systému sú vyrábané na plne automatických robotoch a sú premyslené do posledného detailu a absolútne do seba zapadajú. Okrem toho sú navrhnuté tak, že väčšinu z nich je možné namontovať bez špeciálneho náradia, len vďaka klipsovému upínaciemu systému. Pri prvkoch odkvapového systému, kde je potrebné zaistiť tesnosť spoja, je použité tesnenie z materiálu EPDM. Ide o materiál, ktorý je vysoko odolný voči poveternostným podmienkam a UV žiareniu. Vďaka kombinácii dômyselného patentu a kvalitného tesnenia, je dosiahnuté funkčné spojenie, bez nutnosti použitia lepidiel, tmelov a nitov. Toto sa využíva predovšetkým u prvkov ako je žľabová spojka alebo žľabové čelo.

Samotnú montáž začnete uchytením hákov, ktoré sa montujú s rozstupom 90 cm. Pre zjednodušenie a správne vyspádovanie žľabu si na hákoch tužkou označte miesto ohybu. Nezabudnite háky očíslovať. Namontujte prvý a posledný hák a medzi nimi natiahnite povrázok. Následne namontujte ďalší hák v línií vytýčenej povrázkom. 

Na žľab si označte miesto, kde bude umiestnený kotlík a pílkou vyrežte poznačený otvor. Okraj strižnej hrany ohnite kliešťami smerom dole.

Zasuňte prednú časť kotlíka pod návalok žľabu a pomocou upínacieho systému v zadnej časti, kotlík pripevnite. Tento click systém umožní montáž za pár sekúnd a zvyšuje odolnosť odkvapového systému napríklad pri pôsobení tlaku snehu na žľab.

Žľabové čelo je vybavené gumeným tesnením. Jednoduchým zaklepnutím zapadne a utesní  pododkvapový žľab, pričom nie je potrebné žiadne dodatočné skrutkovanie, či lepenie.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteŽľabová spojka slúži pre napojenie žľabov. Keďže je vybavená gumeným tesnením a bajonetovým uzáverom, spoj bezpečne drží a tesní bez akýchkoľvek lepidiel.

 Objímka je vybavená spojom, ktorý sa jednoduchým zacvaknutím spoľahlivo uzavrie a kedykoľvek v prípade potreby opäť otvorí. 

Materiál s nekompromisnými vlastnosťami

Odkvapový systém Lindab Rainline je vyrobený z prvotriednej, recyklovateľnej švédskej ocele, hrúbky 0,6 mm. Ten je žiarovo pozinkovaný a po pasivácií a základnom nátere chránený povrchovou vrstvou Elite, ktorá patrí medzi prémiové povrchové úpravy. Povrchová úprava Elite má jemne štruktúrovaný povrch a vyniká svojou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, ochrane ocele proti korózii aj UV stabilite a je odolná aj v prostrediach so znečisteným ovzduším. Povrchová úprava je nanesená z oboch strán, čím je materiál dostatočne chránený najmä pred vplyvom korózie aj vo svojej funkčnej (vnútornej) a tiež estetickej (vonkajšej) strane. Garantovaná písomná záruka na tento materiál je 30 rokov, avšak životnosť ďaleko presahuje uvedenú dobu. Súčasťou ponuky sú aj ďalšie komponenty, ktoré vám značne uľahčia montáž a prekvapia svojou multifunkčnosťou. Určite oceníte výklopnú odbočku do sudu, zábranu proti preliatiu žľabu či zachytávač a vyhadzovač nečistôt. Navyše Lindab Rainline je univerzálny a hodí sa rovnako k plechovej, betónovej, pálenej, či inej krytine, k starému domu či novostavbe.

Najkrajší šál pre Váš dom

Odkvapový systém okrem svojho funkčného významu musí plniť aj estetickú funkciu. Žľaby ako aj ďalšie komponenty odkvapového systému sú položené v najnižšom bode strechy, zvodový systém sa zasa umiestňuje na fasády, čím tvorí významný estetický prvok vášho domu. V ponuke Lindab Rainline nájdete až 10 atraktívnych farebných odtieňov, ktoré krásne zladíte s farbou strechy, fasády či farbou okien a vytvoríte tak moderný a nadčasový dom. V rámci farebnej škály ponúkame ako jediný, odkvapový systém v metalických farbách ako sú antracitová, strieborná či farba medi.

A teraz POZOR! Od 15.7.2016 máme pre vás pripravenú akciu so zľavou -20% na žľaby a zvody pre najobľúbenejšie farebné odtiene. Nepremeškajte našu ponuku a doprajte si kvalitu. Váš dom si to zaslúži. Podmienky akcie nájdete na www.stresnysystem.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.