/ Dom / Strecha /

Odborník radí s výberom strešnej krytiny

Tesár Michal pri streche
Zdroj: Wienerberger

Široký sortiment pálenej strešnej krytiny Tondach si nájde uplatnenie na moderných novostavbách aj na rekonštrukciách. S Michalom Surovčíkom, odborníkom na strechy, sme sa pozreli na výhody keramickej strešnej krytiny.

Prvým pravidlom pri výbere strešnej krytiny musí byť jej odolnosť. Overená životnosť keramických materiálov je viac ako 150 rokov. Pálená krytina tak bezpečne a trvalo ochráni dom pred vyčíňaním počasia či klimatickými zmenami. „S pálenou krytinou pracujem už 20 rokov. Strechy realizujem na kľúč podľa požiadaviek zákazníka, takže sa nevyhýbam ani iným materiálom. Tondach preferujem preto, lebo na keramické škridly sa vzťahuje záruka 33 rokov, v rámci ktorej je garantovaná aj bezplatná výmena,“ hovorí Michal Surovčík. tesár, pokrývač a odborník na strechy.

Aj na rekonštrukcie

Konkrétny model strešnej krytiny vyberajte podľa sklonu a nosnosti strechy. V prípade rekonštrukcií je potrebné statické posúdenie krovu. Na túto úlohu treba prizvať statika, skúseného pokrývača alebo špecialistu na strechy Tondach. „Statické posúdenie strechy by malo brať do úvahy aj klimatické podmienky v danej oblasti, akými je napríklad pôsobenie vetra alebo snehu,“ dopĺňa Michal Surovčík.
Nie je pravda, že skladaná krytina je na rekonštrukciu príliš ťažká alebo že budete musieť robiť nový krov. Keramické krytiny sú nespravodlivo vnímané ako ťažké, hoci môžu mať rovnakú alebo dokonca nižšiu hmotnosť ako pôvodná krytina.

Veľka rodinná chata
Zdroj: Wienerberger

Cena krytiny

Pri zvažovaní cenových ponúk sa nepozerajte len na cenu krytiny, ale na celkové náklady na zhotovenie strechy. Do úvahy berte aj podmienky, záruky a trvácnosť riešenia. „Rozhodne by som sa vyvaroval podozrivo lacným variantom striech, ktoré budete musieť o pár rokov opravovať. Ak chcete ušetriť, zvoľte si radšej veľkoformátové škridly, ktoré sa vyznačujú menšou spotrebou kusov na štvorcový meter a rýchlejšou montážou. To šetrí čas a peniaze,“ radí Michal Surovčík.

Škridla v rukách stavbára
Poraďte sa so špecialistom na strechy: špecialista na strechy Tondach s dlhoročnými skúsenosťami vás bezplatne v dohodnutom termíne navštívi doma, poskytne odborné poradenstvo, garanciu najlepšej ceny a služieb. Kontaktujte ho na bezplatnej infolinke 0800 500 330 alebo cez formulár na www.wienerberger.sk. | Zdroj: Wienerberger

Dlhá životnosť strechy

Na zhotovenie strechy použite vždy komplexný strešný systém od jedného výrobcu vrátane potrebných doplnkov. Získate tak záruku bezpečného a správneho fungovania strechy na dlhé obdobie. „Na strechách používame kompletný strešný systém Tondach od firmy Wienerberger, ktorý ponúka aj príslušenstvo ako hrebenáče, vetracie škridle, hydroizolačné fólie, tesnenia či príslušenstvo na ukončenie štítov striech. Takéto ucelené systémové riešenie zabezpečí kvalitnú strechu so životnosťou aj vyše 100 rokov,“ upozorňuje Michal Surovčík. Pozrite si celý rozhovor s Michalom Surovčíkom

Viac na www.wienerberger.sk

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.