/ Dom / Strecha /

Materiál je základ

Renovácia strechy
Zdroj: BMI

Ak plánujete obnovu starej strechy vášho domu, mali by ste venovať pozornosť výberu materiálu. Mal by byť funkčný i estetický. Na trhu prevládajú betónové, hlinené (pálené) a plechové krytiny. Betónová krytina Bramac patrí medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu. Aké sú výhody kvalitného betónu od značkového výrobcu oproti iným materiálom?

Akú strešnú krytinu si vybrať?

Potrebujete novú strechu? Rozhodli ste sa pre jej rekonštrukciu? Pripravili sme pre vás seriál, v ktorom vám postupne objasníme všetky dôležité informácie:

1. časť: Materiál je základ
2. časť: Ako je to s hmotnosťou strechy?
3. časť: Koľko stojí nová krytina a jej uloženie?

Strecha s krytinou Bramac
Krytinu Bramac si zákazníci vyberajú aj pre jednoduchú montáž. | Zdroj: BMI

Vyššia pevnosť

Vďaka použitiu hrubšieho štrku a cementu prvotriednej kvality má strešná krytina Bramac o 20 – 30 % vyššiu pevnosť v porovnaní s konkurenčnými škridlami (1 ks škridly znesie zaťaženie až 260 kg). Betón časom zreje, čím ešte zvyšuje svoju pevnosť.

Najnižšia nasiakavosť

Krytina Bramac nasiakne do svojho tela len do 6 % vody, t. j. až o 40 % menej ako v prípade konkurenčných (najmä hlinených) škridiel. Vďaka tomu má vyššiu mrazuvzdornosť. Je to výhoda v období, keď dochádza k striedaniu tepla a mrazu. Vtedy môže cez deň do krytiny vniknúť voda, v noci zamrznúť, zväčšiť svoj objem a poškodiť povrch krytiny.

Robustnosť

Kvalitná strecha musí byť stabilná a robustná, aby vydržala vonkajší nápor v podobe Ak plánujete obnovu starej strechy vášho domu, mali by ste venovať pozornosť výberu materiálu. Mal by byť funkčný i estetický. Na trhu prevládajú betónové, hlinené (pálené) a plechové krytiny. Betónová krytina Bramac patrí medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu. Aké sú výhody kvalitného betónu od značkového výrobcu oproti iným materiálom? Advertoriál brama c vetra, dažďa, snehu či krupobitia. Krytina Bramac je proti týmto vplyvom počasia neporovnateľne odolnejšia ako napríklad „ľahké“ plechové krytiny. Navyše výborne izoluje vonkajší hluk z dažďa, ruchu z ulice a pod.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteJednoduchá montáž

Montáž krytiny Bramac je jednoduchá vďaka vysokej presnosti dosahovanej pri jej výrobe. Škridly sa nedeformujú vypaľovaním pri vysokých teplotách. Nemajú ani zámky, ktoré by ukladanie komplikovali, takže strecha môže byť zrealizovaná rýchlo, už za 4 až 5 dní.

Renovácia strechy
Pred rekonštrukciou. | Zdroj: BMI
Renovácia strechy
Po rekonštrukcii. | Zdroj: BMI

Záruka a životnosť

Na krytinu Bramac dostanete písomne 30-ročnú záruku na mrazuvzdornosť, pri Materiál je základ kúpe uceleného systému vrátane originálneho príslušenstva ešte aj 15-ročnú záruku na funkčnosť strechy ako celku. Krytina Bramac však vydrží oveľa dlhšie, nad rámec záruky, jej životnosť je až 100 rokov.

Viac na www.obnovtestrechu.sk

Zdroj: PR článok BMI Slovensko, s. r. o.