Detská izba so strešnými oknami a poschodovou posteľou
Galéria (4) Zdroj: VELUX

Vymeňte okná, kým príde zima, a ušetrite

Keďže chladnejšie počasie už klope na dvere, je výmena starých strešných okien za nové výborný nápad. Získate s nimi až dvojnásobnú schopnosť tepelne izolovať. Vo vašej odrazu tichšej domácnosti budú panovať príjemnejšie teploty. A určite klesnú aj účty za energie!

Galéria

Detská izba so strešnými oknami a poschodovou posteľou
Pracovňa v podkroví so starším strešným oknom
Pracovňa v podkroví s dvoma strešnými oknami pod sebou

Prečo je dôležité Uw?

Čím viac tepla unikne von, tým viac musíte doma kúriť. Aby ste ušetrili energiu, je nutné znížiť hodnotu súčiniteľa prechodu tepla označovaného veľkým „U“. Táto hodnota sa počíta z tepelných odporov vrstiev, ktoré tvoria celý stavebný prvok – napríklad strechu, stenu alebo okno (v prípade okna sa používa označenie Uw). Čím je hodnota U nižšia, tým účinnejšie daný stavebný prvok izoluje, takže vás lepšie chráni pred nepríjemným chladom.

Nové strešné okná VELUX majú výrazne lepšie izolačné vlastnosti. Je to zásluha ich inovatívnej konštrukcie a použitia kvalitných materiálov. Zatiaľ čo väčšia plocha skla prepúšťa viac slnečného tepla aj denného svetla, systém izolácie VELUX ThermoTechnology™ znižuje tepelné straty. Práve preto platí, že keď vymeníte staré strešné okno VELUX (s Uw = 2,8 W/m2K) za nové okno VELUX Standard Plus (s Uw = 1,0 W/m2K), znížite tepelné straty o viac ako 60 %. Ide teda o ideálne riešenie, ako si ešte pred príchodom zimy vytvoriť v podkroví hrejivý a príjemný domov.

Pracovňa v podkroví so starším strešným oknom
Pred výmenou. Zdroj: VELUX

Jednoduchá a rýchla výmena

Keďže strešné okná nie sú osadené v stene, ich výmena si nevyžaduje žiadne búranie a prebehne bez veľkého neporiadku. Ak má nové okno rovnakú veľkosť ako pôvodné a netreba zasahovať do interiérového ostenia, skúsený remeselník to zvládne za dve-tri hodiny. Výmena môže odstrániť aj tepelné mosty v konštrukcii strechy okolo okna a s nimi riziko vzniku plesní. Nové okno hlavne dokáže dôkladnejšie izolovať od vonkajšieho chladu, takže doma budete mať celú zimu príjemnejšie.

Pracovňa v podkroví s dvoma strešnými oknami pod sebou
Po výmene. Zdroj: VELUX

Pomôžete sebe i planéte

Štúdie ukazujú, že 40 % energie v Európskej únii spotrebujú budovy. Preto môže voľba strešných okien VELUX s lepšími izolačnými vlastnosťami výrazne znížiť spotrebu energie, a to v rámci znižovania globálnej spotreby energie hrá dôležitú úlohu. Ak si vyberiete strešné okno VELUX, budete sa cítiť lepšie nielen vy, ale aj naša planéta.

Získajte viac informácií na www.velux.sk/vymeny a poraďte sa o výbere s odborníkmi.

Zdroj: VELUX

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje