/ Dom / Strecha /

Keď strecha neunesie ťažkú krytinu!

image 49959 25 v1

Častým problémom pri voľbe strešnej krytiny je nosnosť strechy. Nie každá konštrukcia unesie záťaž škridiel alebo inú krytinu s vyššou hmotnosťou. Ideálnym riešením sa javí šindeľ Cambridge Xtreme 9,5 °, ktorý sa radí medzi ľahké strešné krytiny.

Cambridge Xtreme 9,5 ° bol navrhnutý pre unikátne využitie na strechách so sklonom od 9,5 ° až do 90 °. Vďaka jeho nízkej hmotnosti (len 11,6 kg na m2) je s ním práca a manipulácia veľmi jednoduchá. Inštalácia je potom rýchlejšia a dá sa ľahko zvládnuť.

Cambridge strechy majú nádherný jednoliaty vzhľad, a to najmä preto, že na nich nie sú vidieť žiadne spoje, alebo klince/skrutky. Ako je to možné? Každý šindeľ má dve časti – jednu viditeľnú a druhú, kde sa umiestnia klince a tá je potom prekrytá ďalším šindľom. Vďaka špeciálnemu asfaltu sa šindle potom k sebe prilepia a zaistí sa nepriepustnosť vody ani okolo klincov. Navyše je strecha chránená dvojitou vrstvou šindľov.

Ako môžeme zabezpečiť extrémnu odolnosť proti všetkým extrémom počasia po desiatky rokov a zbytočne nezaťažovať strechu?

Vďaka mimoriadne odolnej a dlhodobo odskúšanej nosnej vložke zo skleného vlákna sa šindeľ ani po dlhej dobe nedeformuje a odoláva všetkým extrémom počasia. Sklená rohož je vyrábaná priamo firmou IKO, čím je zaistená neustála a dôsledná kontrola kvality. Šindle s touto rohožou sú tiež ekologické, pretože sú plne recyklovateľné.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePri špeciálnej úprave asfaltu, ktorý je chráneným technologickým postupom firmy IKO, dochádza k významnému zlepšeniu odolnosti šindľov voči vysokým teplotám a starnutiu. V tomto procese prebieha kontrolovaná, viac ako 10-hodinová chemická reakcia. Za použitia bitúmenu, O₂, fluxačného oleja a akcelerátora (FeCl2) tu mení asfalt svoju prírodnú štruktúru a po pridaní mikrozrnného CaMg (CO3) 2 je dosiahnuté extrémne vysoký bod topenia – až 120 ° C! Tak je eliminované nebezpečenstvo stekaniu asfaltu zo striech za vysokých letných teplôt, kedy sa povrch krytiny môže rozpáliť na teploty až okolo 100 ° C.

Vďaka maximálnej celoplošne lepivej ploche na zadnej strane šindľa je nainštalovaná krytina dokonale zlepená už za krátku dobu po aplikácii. Ako ukázalo náročné testovanie, takto zaistená strecha bez problémov odoláva aj tak extrémnym vplyvom počasia, ako sú napr. Tropické búrky.

IKO je si kvalitou svojho šindle Cambridge Xtreme 9,5 ° tak isté, že vám na neho poskytne záruku v dĺžke 30 rokov a 15 ročnú Platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 7 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti.

ZDROJ PR článok spoločnosti IKO Sales International NV 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.