Vyberajte strešné okná rozumom aj srdcom

image 22172 25 v1

Väčšina z nás túži bývať ekologicky. Túžbu po domove so zdravým vnútorným prostredím a zároveň šetrným k životnému prostrediu môže premeniť na skutočnosť Nová Generácia strešných okien VELUX. Nižšia spotreba energie poteší nielen životné prostredie, ale aj vašu peňaženku.

Dnes je nevyhnutné uvažovať ekologicky. Prináša nám to pocit radosti z toho, že to čo robíme, má zmysel. Žiť ekologicky sa vyplatí aj z ekonomického hľadiska. Nižšia spotreba energie nám zaistí menšie výdavky na bývanie. Prinášame vám 5 dôvodov, prečo výber strešných okien VELUX je správna voľba pre vytvorenie zdravého a ekologického domova pod strechou. Rozhodnite sa rozumom aj srdcom.

Viac denného svetla

Vedeli ste, že strešné okná poskytujú dvakrát viac denného svetla ako fasádne okná? Inštalácia nových strešných okien alebo výmena starých za nové môže naozaj niečo zmeniť. Okno v streche prepustí viac prirodzeného denného svetla, za ktoré neplatíte. Bezplatné denné svetlo vám nielen zníži účet za elektrinu, ale spolu s lepším prirodzeným vetraním významne skvalitní vnútornú klímu.

strešné okná

Viac priestoru

Dokonca aj najmenšie strešné okno VELUX rozjasní tmavú miestnosť. Vytvorí nový pocit priestoru pod strechou a úplne mení vzhľad a dojem z miestnosti. V tmavých priestoroch sa neradi zdržiavame, podvedome z nich utekáme. Nové strešné okno vám umožní nepoznané. Z tmavej miestnosti môže vzniknúť ďalšia detská izba alebo fantastické miesto na relax. Strešné okná sú tiež výbornou alternatívou, keď ste obmedzení nedostatkom miesta pre ďalšie okno alebo z dôvodu ochrany súkromia.

Viac čerstvého vzduchu

Veľa ľudí si neuvedomuje, ako úzko súvisí vnútorná klíma v dome s ich zdravím a pohodou. Zlé vnútorné prostredie znižuje schopnosť učiť sa, sústrediť sa na prácu, vyvoláva alergie a astmu. Jeden z najlepších spôsobov, ako zlepšiť vnútorné prostredie domova, je optimalizácia prirodzeného vetrania. Medzi najefektívnejšie a ekologické riešenia patrí vetranie cez strešného okná s využitím komínového efektu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestestrešné okná

Menej spotrebovanej energie

Výmena starého strešného okna za kvalitné okno VELUX zníži vaše náklady na vykurovanie a ochladzovanie domu. V skutočnosti môžete zvýšiť izbovú teplotu počas zimy až o 2 °C a znížiť ju počas leta až do 5 °C. Len tým, že nahradíte staré za nové strešné okno VELUX. Ešte lepšiu energetickú bilanciu získate pridaním rolety a žalúzie. V lete zabránite prehrievaniu podkrovia a v zime znížite tepelné straty.

strešné okná

Menej emisií CO2

Investovaním do vysoko kvalitných strešných okien VELUX nielen zlepšíte kvalitu vnútorného prostredia a znížite výdavky na energie. Zároveň pomáhate životnému prostrediu znižovať objem emisií CO2. Dopady na životné prostredie počas životného cyklu strešného okna VELUX – od vývoja, výroby, dodávky, montáže, používania, opravy, údržby a likvidácie – je viac než vyvážený prínosmi z hľadiska emisií CO2. A to bezplatnou slnečnou energiou získanou cez strešné okno.

Viac sa dozviete na www.velux.sk.

ZDROJ: PR článok
TEXT: VELUX SLOVENSKO, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.