Odstránenie vlhkosti predstavuje základ každej rekonštrukcie

rodinný dom
Zdroj: Čulík

Na to aby vznikol krásny a zároveň moderný dom nie je vždy nutná novostavba. Tento stav sa dá dosiahnuť aj rekonštrukciou domov, ktoré boli postavené pred desiatkami až stovkami rokov. V súčasnej dobe sa rekonštrukcia starých rodinných domov dostáva stále viac a viac do popredia.

Základom rekonštrukcie každého starého rodinného domu je odstránenie vlhkosti, ktorá je výsledkom buď chýbajúcej alebo narušenej horizontálnej izolácie, ktorá je vekom poškodená. Vlhkosť je pohroma pre každú nehnuteľnosť, ale vždy sa nájde spôsob ako s ňou bojovať.

Firma Aquapol Slovakia sa na slovenskom trhu už od roku 1993 zaoberá odstraňovaním kapilárne vzlínajúcej zemnej vlhkosti, ktorá sa prejavuje na domoch, ktoré boli postavené v minulých storočiach až do roku 1980. Prvým krokom je bezplatný vlhkostný prieskum muriva, pri ktorom odborný poradca zistí akým druhom vlhkosti je budova postihnutá. Pokiaľ je dôvodov vlhnutia viac, pretože poznáme 12 druhov vlhkostí sú určené hlavné a vedľajšie príčiny zavlhnutia. Podstatou tejto rakúskej technológie je nainštalovanie prístroja do objektu na strop v prízemí alebo suteréne, pričom jeho inštalácia nie je podmienená ročným obdobím. Aquapol predstavuje najmodernejší spôsob ako vysušiť múry bez stavebného zásahu, bez elektrickej energie a bez chémie. O tom, že účinkuje spoľahlivo svedči skutočnosť, že vo svete je namontovaných viac ako 50 000 Aquapol prístrojov.

Rodinný dom pána Čulíka zo Senca

Rodinný dom pána Čulíka, ktorý bol postavený v roku 1951 trápila vlhkosť, ktorá postupne stúpala až hore do múrov. Pán Čulík sa rozhodol proti vlhkosti bojovať a preto v roku 2006 oslovil firmu Aquapol Slovakia s. r. o, ktorá mu do do objektu namontovala prístroj Aquapol. Samotnej inštalácii predchádzal vlhkostný prieskum, na ktorom bolo zistené, že na objekte sa prejavuje viacero druhov vlhkosti. Vlhkosť na vonkajších múroch dosahovala do výšky 20 cm a na vnútorných múroch 10 cm. K vysušeniu došlo roku 2008 a pán Čulík bol s technológiou Aquapol ako aj so servisom a poradenstvom natoľko spokojný, že túto metódu vysušovania muriva odporúča aj svojim známym.

Teraz 10% zľava

AQUAPOL SLOVAKIA s. r. o.
Nedožerská cesta 1284/36
Prievidza 971 01

Tel.: +421 46 543 9392
Mobil: +421 903 270 100
E-mail: aquapol@aquapol.sk
www.aquapol.sk

Zdroj PR AQUAPOL SLOVAKIA, s.r.o.