Máte vlhkosť vo Vašom dome? My máme riešenie
Galéria (6)

Máte vlhkosť vo Vašom dome? My máme riešenie

Kapilárne vzlínajúca, zemná vlhkosť sa vyskytuje vo všetkých typoch murív a zasolenie omietok dokáže znehodnotiť natrvalo vzhľad stavby. Sprievodným znakom nežiadúcej vlhkosti v murive sú poškodené omietky. Dôsledky pôsobenia kapilárnej vzlínavosti sa nedajú odstrániť maľbou ani nátermi. Aj použitie sanačných omietok len dočasne skryje poruchy vodorovnej izolácie.

Galéria

Technológia aquapol
Technológia aquapol
Technológia aquapol
Technológia aquapol
Technológia aquapol

S kapilárne vzlínajúcou vlhkosťou v murive sa stretávame u starších rodinných domov a pamiatkovo chránených objektov. Väčšina z nich má základy izolované iba tzv. terr papierom, ktorého životnosť je 15 najviac 30 rokov .Čím staršia stavba, tým väčšia je pravdepodobnosť, že horizontálne izolácie tam buď vôbec nie sú, alebo sú nefunkčné.

Technológia AQUAPOL

Dokáže odstrániť vlhkosť v murive bez narušenia stavebnej podstaty budovy, bez použitia chémie a bez napojenia sa na elektrický prúd. Je to čistá forma vysušovania, jedinečný systém odvlhčenia stien pre akýkoľvek stavebný objekt. Inštalácia zariadenia AQUAPOL je jednoduchá, pretože ju neovplyvňujú poveternostné podmienky ani ročné obdobie. Dĺžka vysušenia sa stanovuje podľa miery zavlhčenia a hrúbky muriva. Táto magnetokinetická metóda vysuší vlhké murivo v priebehu niekoľkých mesiacov. Prístroj, ktorý sa namontuje do objektu, svojim vzhľadom a spôsobom inštalácie pripomína luster. Upevňuje sa na strop a zostáva tam namontovaný natrvalo, pretože slúži ako náhrada horizontálnych izolácií.

Súčasťou dodávky technológie sú aj komplexné servisné merania vlhkosti, ktoré sa vykonávajú približne 1x za 6 mesiacov počas doby vysúšania. Po vysušení nastáva v interiéry objektu zmena klímy. Miznú nepríjemné pachy a vytvorí sa suchý, blahodárne pôsobiaci vzduch.

Prečo technológia AQUAPOL ?

Je to technológia, ktorá je držiteľkou mnohých certifikátov a ocenení. Životnosť inštalovanej technológie a jej trvalú účinnosť výrobca udáva na 70 až 100 rokov a záruku na funkčnosť prístroja až na 20 rokov. Na Slovensku bola táto technológia prvýkrát použitá v roku 1989. V súčastnosti sa vynakladajú nemalé finančné prostriedky na obnovu objektov. Upravujú sa budovy u ktorých bola zanedbaná údržba aj niekoľko desaťročí. Mnohé historické stavby ale aj staršie rodinné domy prežívajú vo svojej kráse len vďaka technológii AQUAPOL. Kostol Reformovanej kresťanskej cirkvi v Bratislave, kaštieľ v Močenku či Štátna vedecká knižnica v Košiciach, a to sú len jedny z mála objektov kde sa uplatnila technológia AQUAPOL a boli dosiahnuté pozitívne výsledky.

SUCHÉ MÚRY = ZDRAVŠIA VNÚTORNÁ KLÍMA

Hoci na zlepšenie stavu muriva je potrebné pár mesiacov počkať, zmenu vnútornej mikroklímy môžete pocítiť oveľa skôr. Skúšobné merania totiž preukázali, že pôsobením prístroja Aquapol sa zvyšuje obsah negatívnych iónov kyslíka, ktoré vo voľnej prírode vznikajú v okolí vodopádov alebo počas búrky. Negatívne ióny kyslíka fungujú ako čistič vzduchu, pôsobia proti množeniu plesní a na ľudský organizmus pôsobia aktivujúco a osviežujúco, ľudia sa cítia v takomto priestore oveľa komfortnejšie, zdravšie a majú lepší spánok.

Neváhajte o objednajte si bezplatnú obhliadku objektu a odborné poradenstvo s tým spojené.

Aquapol Slovakia s.r.o.

Nedožerská cesta 1284/36
971 01 Prievidza
Tel: 046/ 543 9393
Mobil: 0903 270 100
E-mail: aquapol@aquapol.sk
www.aquapol.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Aquapol Slovakia s.r.o.

  1. Jozef says:

    Skrytá reklama na nepredajné veci.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje