image 23080 25 v1

Novinka – Dizajnové tvarovky RONDE BLOCK

Ide o originálne stavebné prvky, ktoré zaujmú svojím oválnym tvarom, atypickým oproti terajším „klasickým“ tvarovkám. V základne ponuke sú k dispozícii priebežné celé a ukončujúce polovičné tvarovky a niekoľko typov zákrytových dosiek na zakončenie stavby.

Vzhľadom na tvar je možné tvoriť tak rovné, ako aj vlnité a zaoblené plochy a vytvárať rôzne zákutia na praktické využitie. Primárne je táto tvarovka určená na výstavbu múrikov a plotov, pričom oválne konce tvaroviek zjemňujú celkový vzhľad.

Práca s tvarovkami RONDE BLOCK:

Murovanie z tvárnic RONDE BLOCK sa realizuje na väzbu klasicky lepením s minimálnou škárou pomocou mrazuvzdorného lepidla alebo jednozložkového viacúčelového PUR lepidla. Z dôvodu vyrovnania prípadných nerovností základového pásu sa prvá vrstva tvaroviek ukladá do maltového lôžka. Ostatné vrstvy sa potom môžu spájať vyššie uvedeným spôsobom. Vďaka tvarovému riešeniu tvárnic sa zvislé škáry nevypĺňajú spojovacím materiálom. Ukončujúca, tzn. posledná, vrstva tvárnic a zákrytové dosky musia byť prelepené. Steny musia byť vždy ukončené pribetónovaným stĺpikom s vloženou výstužou.

tvarovky

Rovnako musí byť vyhotovené aj ukončenie v mieste bránky alebo v mieste plotových výplní. Vďaka tvarovému riešeniu, dizajnu, presnosti tvárnic a spôsobu kontaktného spájania sa nerealizuje dodatočné škárovanie ani žiadne iné kroky na dosiahnutie finálneho vzhľadu muriva. Viac na www.presbeton.sk.

ZDROJ: PR článok PRESBETON Nova, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.