Najlepšie tehly na trhu

image 33162 25 v1

Najvýraznejší posun pri obvodovom murive v posledných rokoch nastal hlavne pri zlepšovaní tepelnoizolačných vlastností tehál.

Tehly HELUZ Family 2v1 obsahujú tepelný izolant, ktorým sú patentovaným spôsobom plnené. V dutinách tohto produktového radu tehál sa nachádza guľkový polystyrén, ktorý zlepšil tepelnoizolačné parametre tehly o 40 % a zároveň zostáva paropriepustný, takže sa v murive nedrží vlhkosť.

Čo sa týka vlastností v porovnaní s dodatočným zatepľovaním konštrukcie, sú váhy jednoznačne naklonené v prospech tehál s integrovanou tepelnou izoláciou. Tehly HELUZ Family 2v1 v šírke 500 mm dosahujú vynikajúcu hodnotu súčiniteľa prestupu tepla U = 0,11 W/m2K, čo sa vyrovná 36-centimetrom dodatočnej polystyrénovej izolácie na konštrukcii. Obvodové murivo z týchto tehál sa už nezatepľuje, stačí naň len aplikovať vhodnú omietku. Výhody tohto riešenia oproti dodatočnému kontaktnému zatepleniu ETICS sú v tom, že nemá problémy so šírením vlhkosti v konštrukcii domu, ani so vznikom plesní a rias, je mechanicky odolnejšie, má oveľa dlhšiu životnosť a je aj ekonomicky výhodnejšie.  

Vysoká variabilita stropnej konštrukcie

Pri stavbe domu stavebníci oceňujú veľkú variabilitu a možnosť ručnej montáže, ktorá je realizovateľná pri skladanom strope z nosníkov a vložiek HELUZ MIAKO. Druhým systémom sú keramobetónové panely HELUZ pre stropy s okamžitou únosnosťou a rýchlou pokládkou pomocou žeriavu.

Stropné systémy HELUZ sú kompatibilné s murovacím systémom a netreba komplikovane riešiť konštrukčné detaily. Vyznačujú sa vysokou požiarnou odolnosťou, dobrými zvukovo- izolačnými vlastnosťami a vďaka výbornej tepelnej akumulácii tepla a schopnosti plynule prijímať a uvoľňovať vlhkosť prispievajú k maximálnemu komfortu bývania.

Kvalitný tehlový komín

Komínové systémy HELUZ obsahujú všetky prvky a príslušenstvo potrebné na správne fungovanie komína. Vďaka unikátnym tehlovým tvarovkám sú komínové systémy HELUZ vhodné pre tehlové stavby, aj pre stavby z iných materiálov. Samotná realizácia je v porovnaní s komínmi iných výrobcov vďaka praktickým rozmerom a nižšej hmotnosti tvaroviek rýchlejšia a jednoduchšia.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePonuka komínov HELUZ je tak široká, že je možné navrhnúť a zostaviť komín na mieru pre každú stavbu. I pre nízkoenergetické a pasívne domy, ktoré majú špecifické požiadavky.¨

Žalúziové a roletové preklady 

Na riešenie prekladov nad otvormi v obvodovom murive ponúka HELUZ unikátne riešenie. Tým je nosný žalúziový a roletový preklad, ktorého súčasťou je tepelná izolácia a schránka na osadenie vonkajších tieniacich systémov. Použitie tohto prekladu ušetrí čas pri výstavbe, pretože ide o kompletný výrobok, ktorý sa len osadí na murivo ostenia otvoru. Výhodou žalúziových a roletových prekladov HELUZ je aj to, že vonkajšie tieniace systémy je možné nainštalovať až po úplnom dokončení stavby, kedykoľvek v priebehu užívania stavby. Kvalitná tieniaca technika namontovaná do prekladu dokáže v lete účinne zabrániť prehrievaniu miestností, v zime potom znížiť tepelné straty budovy a lepšie zabezpečiť stavbu proti násilnému vniknutiu.

www.heluz.sk

PR článok spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.