image 50600 25 v1
Galéria (5)

Materiál na parádu i na úžitok

Drevovláknité dosky Heraklith® sa využívali už v minulom storočí vďaka funkčným vlastnostiam – požiarnej odolnosti, výbornej pohltivosti zvuku i dobrým tepelnoizolačným schopnostiam. Dnes prichádzajú na trh inovované produkty s ešte vylepšenými vlastnosťami.

Galéria

Drevovláknité dosky
Drevovláknité dosky
Drevovláknité dosky
Drevovláknité dosky

Drevovláknité dosky Heraklith® zahŕňajú všetky ideálne vlastnosti dreva. Sú ľahké i funkčné, a pritom celkom prírodné. Vznikajú spájaním drevených hoblín s minerálnym spojivom. V posledných rokoch však architekti znovu objavili ich dizajn so zaujímavým dezénom i ich výnimočné technické vlastnosti, ktoré môžu priniesť mnoho výhod nielen do verejných a spoločenských priestorov, ale aj do interiérov domácností.

Bývanie s Heraklithom

V moderných bytoch rieši Heraklith nevyhovujúce akustické usporiadanie bez tradičných kobercov, ťažkých záclon a čalúneného nábytku. Jeho štruktúra dokáže na jednej strane vyzdvihnúť strohý industriálny ráz priestoru alebo ho naopak „prehriať“ svojím prírodným drevitým dezénom. Dnešné dosky Heraklith majú omnoho jemnejšiu štruktúru, vyrábajú sa so šírkou hobliny 2 mm. Z výroby sa dodávajú najčastejšie vo farbe prírodnej sivej alebo béžovej podľa použitého typu spojiva. Ak si majiteľ interiéru želá ich povrch farebne doladiť, je dodatočne možné dosky zafarbiť striekaním na požadovaný odtieň. Pre esteticky náročné riešenia dizajnových a akustických obkladov v interiéroch je určená doska Heraklith AGRO AK01, ktorá má zrezané hrany a výborne pohlcuje hluk.

Vyšší level akustiky a požiarnej ochrany

Heraklith nachádza uplatnenie nielen v priestoroch s vysokými nárokmi na akustiku, ako sú hudobné kluby a kultúrne centrá, ale aj v obytných priestoroch, v ktorých vďaka svojej schopnosti pohlcovať zvuky znižuje hluk. Veľmi obľúbené je jeho využitie v garážach, suterénoch a technických miestnostiach, teda na miestach, ktoré sú zdrojom hluku a môžu byť ohrozené požiarom. Dosky z drevovláknitej vlny sú prirodzene odolné a vykazujú rovnakú životnosť, ako tradičné stavebné materiály. Výbornú akustiku i požiarnu odolnosť má aj sendvičová doska Tektalan, ktorá má vďaka kombinácii drevovláknitej vlny s minerálnou vlnou navyše aj vylepšené tepelnoizolačné vlastnosti. V prípade požiaru sa na jej povrchu vytvorí zuhoľnatená vrstva a tak pôsobí ako tepelný štít, ktorý chráni železobetónovú alebo oceľovú nosnú konštrukciu pred deštrukciou vplyvom vysokej teploty.

Byt pre mladý pár Plzeň, ČR, ateliér KamiDesign zdroj KNAUF INSULATION

Tepelná izolácia so suchou montážou

Garáže a suterény je potrebné izolovať aj tepelne. Pre dosiahnutie vyššieho tepelnoizolačného efektu je ideálne využiť efektívnu sendvičovú kombináciu Tektalan. Táto viacvrstvová doska vznikla kombináciou tepelno-technických vlastností minerálnej vlny a odolnosti a trvanlivosti Heraklithu. Výhodou tohto materiálu je suchá montáž s esteticky zaujímavým vzhľadom, ktorého povrchová vrstva sa podľa želania investora môže dodatočne opatriť farebným náterom. Medzi obľúbené aplikácie Tektalanu patrí dodatočná izolácia stropu či stien priamo na podkladovú konštrukciu pomocou DDS skrutiek alebo iných vhodných kotviacich prostriedkov.

www.knaufinsulation.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti KNAUF INSULATION, s.r.o. ​​

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.