Zdroj: Wienerberger

Inovatívna hydroizolačná fólia pre ploché strechy

Spoločnosť Wienerberger sa stala výhradným distribútorom hydroizolačnej fólie Leadax Roov pre ploché a mierne šikmé strechy. Vyrába sa z plastového odpadu a po skončení životnosti sa môže recyklovať.

„Prostredníctvom spolupráce s holandskou spoločnosťou Leadax posilňujeme konkurenčnú pozíciu firmy Wienerberger na Slovensku ako partnera pre kompletný obvodový plášť budov a ako lídra v oblasti cirkulárnej ekonomiky,“  hovorí Miroslav Cino, konateľ spoločnosti Wienerberger Slovensko.

Spoločnosti Leadax a Wienerberger oficiálne spečatili vzájomnú dohodu o spolupráci na slovensko-holandskom biznis fóre „Future Is Now“. | Zdroj: Matúš Lago

Biela je nová zelená

Hydroizolačná fólia Leadax Roov je vyrobená z PVB odpadového materiálu, ktorý sa získava recykláciou. Má bielu farbu a zabezpečuje vysoký odraz slnečných lúčov a minimalizovanie prehrievania strešnej konštrukcie. Je paropriepustná, vďaka čomu bráni vzniku plesní a ich spór. Práca s fóliou je mimoriadne jednoduchá, pričom jej montáž uľahčuje najmä jej nižšia hmotnosť. Možno ju mechanicky kotviť 4 rôznymi spôsobmi a použiť na všetky povrchy vrátane betónu, dreva či kovu. Leadax Roov sa dá inštalovať bez použitia otvoreného ohňa alebo horúceho vzduchu. Tvorí ideálny podklad pre solárne panely. Hydroizolačná fólia má životnosť až 50 rokov a na konci životného cyklu ju možno recyklovať a opätovne použiť.

Leadax Roov je udržateľná fólia so životnosťou až 50 rokov, ktorú možno na konci cyklu recyklovať. | Zdroj: Wienerberger

Viac na www.wienerberger.sk.

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.