bytovku obnovite s uverom len za 299 rocne

Bytovku obnovíte s úverom len za 2,99 % ročne

Bez úvodnej investície náklady na energie neušetríte. Uvedomili si to už stovky vlastníkov bytov, ktorí investovali do obnovy svojich bytových domov. Väčšia časť bytového fondu na Slovensku však stále trpí. Potrebuje injekciu vo forme výmeny strechy, zateplenia fasády vrátane výmeny okien a dverí či rekonštrukcie výťahov a interiérov. „Približne polovica Slovákov býva v bytových domoch, kde nemajú možnosť ovplyvňovať samostatne výšku spotreby energií a tepla. Predovšetkým obyvatelia bytových domov starších ako 20 rokov platia za energie, ktoré im doslova unikajú do vzduchu. V neobnovených domoch teplo odchádza stenami, oknami, strechou, schodiskom a aj výťahy po dobe životnosti môžu byť nebezpečné. Prvá stavebná sporiteľňa chce pomôcť“, tvrdí predseda jej predstavenstva Ing. Imrich Béreš. 

Osvedčené a výhodné 

Líder na trhu stavebného sporenia ponúka od 1. februára do 31. mája 2013 výhodnejšie podmienky pri úveroch na obnovu bytových domov. Ing. Imrich Béreš dodáva: „Táto ponuka nadväzuje na akcie z minulých rokov. „Dôkazom ich úspešnosti sú tisíce obyvateľov bytových domov, ktorí mesačne dokážu na energiách usporiť až 50 percent dovtedajších nákladov na energie. Z ušetrených peňazí dokážu splácať úver  a nie zriedka  im ešte aj niečo zostane.“ 
 
Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., za 20 rokov svojej existencie poskytla takmer 3 500 úverov na úplnú alebo čiastočnú obnovu bytových domov. Keďže na Slovensku je viac ako 25 000 bytoviek, každý ôsmy dom dostal novú strechu, zateplenú fasádu či vymenené okná a dvere z prostriedkov PSS, a. s.
 
Ponuka, ktorá sa neodmieta 
 
Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., poskytuje teraz úvery na obnovu bytových domov opäť so zvýhodnenou úrokovou sadzbou len 2,99 % ročne. Využiť ich môžu spoločenstvá vlastníkov bytov, bytové družstvá a iní správcovia bytových objektov. Akciová úroková sadzba platí pre všetky úvery XXL konštant bez ohľadu na výšku cieľovej sumy. 
 
Aká je výhodná úroková sadzba pri úveroch na obnovu bytových domov v porovnaní s tradičnou sadzbou? 
 
Cieľová suma
Zvýhodnená 
úroková sadzba (platí 4 roky)
Nezvýhodnená 
úroková sadzba
od 20 000 € do 49 900 € 2,99 % p. a.5,59 % p. a.
od 50 000 € do 99 900 € 2,99 % p. a. 5,19 % p. a.
od 100 000 € do 199 900 € 2,99 % p. a.5,09 % p. a.
od 200 000 € 2,99 % p. a. 4,99 % p. a.
 
Štyri roky – tie sú rozhodujúce. Akciová úroková sadzba totiž platí presne 48 mesiacov od posledného dňa mesiaca, v ktorom bol úver schválený. Po skončení platnosti bude automaticky zmenená na úrokovú sadzbu bez zvýhodnenia. Pri zabezpečení úveru môžu spoločenstvá vlastníkov bytov, bytové družstvá či iní správcovia využiť ktorýkoľvek spôsob zábezpeky akceptovaný zo strany PSS, a. s. Na výber majú záložné právo na pohľadávky bytového domu, ktoré dnes využíva 90 % žiadateľov o úver, ale aj solidárne ručenie, resp. ručenie notárskou zápisnicou na majetok bytového domu, bankovú záruku SZRB, a. s., či záložné právo na nehnuteľnosť. A spoločenstvá vlastníkov bytov získavajú so stavebným sporením aj podporu od štátu vo forme ročných štátnych prémii v pomere jedna štátna prémia na každé 4 spravované byty.

Zdroj: Prvá stavebná sporiteľňa a.s. –>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.