Betónová dlažba? Prirodzene. Semmelrock

Betónová dlažba? Prirodzene. Semmelrock

Betón je neuveriteľne flexibilný a najviac používaný stavebný materiál. Žiadny iný materiál sa nedá tvarovať toľkými spôsobmi. Je odolný voči zaťaženiu, bezpečný a má výnimočné vlastnosti. Nespočetné formy, farby a povrchové úpravy robia z betónu jeden z najmnohostrannejších materiálov.

Medzinárodné výstavy v Miláne a Stuttgarte objavili nový stavebný materiál – betón. Stoličky, stoly, umývadlá ba dokonca aj svietidlá sa vyrábajú z betónu. Preto je dobré vedieť, že betón je najpoužívanejším stavebným materiálom na svete.

„Skrotenie“ betónu začalo už v dávnych dobách. Nápad o betóne dostali už remeselníci vo východnej časti dnešného Turecka pred 14.000 rokmi. Približne v 1. storočí nášho letopočtu stavali Rimania z betónu monumentálne stavby – chrámy, divadlá, cisterny, akvadukty, kanalizácie, kúpele, cesty, prístavy, mosty, tunely a obytné domy. Mnohé z týchto stavieb napr. Panteón v Ríme môžeme obdivovať aj dnes o 2000 rokov neskôr. To je dôkaz o trvácnosti a odolnosti betónu.

Z čoho sa vlastne betón skladá? Betón je zmesou cementu a vody s prímesou piesku alebo štrku. Podľa požiadaviek sa môžu do betónu pridávať ešte ďalšie prísady alebo farebné pigmenty, ktoré sa postarajú o zvlášť vysokú trvácnosť alebo celkový vizuálny dojem. Všetky zložky potrebné pre výrobu betónu pochádzajú z prírody. Možno preto betón nazývať prírodným produktom?

Presvedčte sa o nadčasovej elegancii a o mnohých funkčných výhodách betónových dlažieb Semmelrock:

● Betónová dlažba nie je vôbec nudná. Ponúka široké flexibilné a individuálne možnosti stvárnenia plôch vďaka rôznym farbám, formátom a povrchom.

● V prípade výkopových prác sa jednotlivé dlažbové prvky dajú vybrať a po skončení prác sa dajú bez problémov položiť späť. Výzor plochy tak zostane zachovaný.

● Betónová dlažba odoláva aj najvyšším teplotám. K jej pozitívnym vlastnostiam patria aj zachovanie drsnosti povrchu, odolnosť voči deformáciám a vysoká trvácnosť.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste● Dlažba pomáha správnemu odtoku vody do podložia. Používaním lokálnych surovín pre výrobu betónových produktov šetríme životné prostredie.

● Semmelrock produkty sú mrazuvzdorné a odolné voči soliam. Na jar sa tak nebudú vyskytovať rôzne trhliny na ploche.

Spoločnosť Semmelrock Stein+Design Dlažby s. r. o. ako výrobca a predajca betónových výrobkov so 60 ročnou tradíciou pripravila pre svojich zákazníkov do 30. 6. 2018 špeciálnu akciu „Pestrý svet dlažieb“.

Viac informácií nájdete na www.semmelrock.sk.

Semmelrock Stein+Design

Trnavská cesta 3728
926 01 Sereď
info.sk@semmelrock.com
www.semmelrock.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Semmelrock Stein+Design Dlažby s. r. o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.