Aj dlažba môže byť ekologická

Rodinný dom so zaparkovaným autom
Zdroj: Premac

Stačí zvoliť správny tvar a aj betónovou dlažbou sa vám podarí vytvoriť funkčný vsakovací systém dažďovej vody.

Téma udržateľnosti sa v posledných rokoch stala neodmysliteľnou súčasťou nielen našich životov, ale aj stavebníctva. Na to, aby ste aspoň malou časťou prispeli k ochrane životného prostredia, stačí do svojho projektu zakomponovať ekologický stavebný materiál, napr. ekologickú dlažbu.

Spoločnosti Premac je koncept trvalej udržateľnosti veľmi blízky, a preto pravidelne modifikuje a rozširuje svoje portfólio ekologických dlažieb, ktorými môžete vo svojej záhrade či pri dome vytvoriť nezapečatené vydláždené plochy s funkčným systémom vsakovania. Ide o špeciálne navrhnuté dlažby so vsakovacími otvormi alebo s upravenými odvodnými škárami. Tento špeciálny tvar umožňuje aktívny odvod dažďovej vody späť do podložia, čo prispieva k pozitívnemu vývoju prirodzenej vodnej bilancie.

Ponuka ekologických dlažieb je naozaj široká. Môžete si vybrať z viacerých tvarov a farebných vyhotovení, ktoré budú presne zodpovedať vašim predstavám a štýlu. 

Moderná a ekologická

Dlažba Erba je kombináciou ekologického moderného dizajnu a zelene. Šesť priesakových otvorov môžete využiť na zatrávnenie alebo vyplniť drveným kamenivom. Vďaka 16 % vsakovacej ploche je obzvlášť šetrná k životnému prostrediu.

Ekologická dlažba Premac Erba grafitová
Ekologická dlažba Premac Erba grafitová. | Zdroj: Premac

Inovatívny dizajn

Dlažba Extrano je so svojím dômyselným dizajnom vhodná najmä do moderných priestorov v priemyselnom štýle. Jej systém šikmých čiar a otvorov vytvára jedinečný priestorový efekt, ktorý vizuálne zväčší aj tie najmenšie priestory.

Ekologická dlažba Premac Extrano
Ekologická dlažba Premac Extrano je charakteristická šikmými čiarami, ktoré vytvárajú priestorový efekt. | Zdroj: Premac

Rozmanité zelené vzory

Novinkou medzi ekologickými dlažbami je dlažba Hydro Lineo. Tri formáty, v ktorých sa vyrába, umožňujú jej kladenie do rozmanitých vzorov a vy tak môžete dať priestor svojej kreativite.

Ekologická dlažba Hydro Lineo sivá
Ekologická dlažba Hydro Lineo sivá. | Zdroj: Premac

Každému tvaru dlažby prislúcha iné percento vsakovacej plochy (0/22/40 %). Ich kombináciou si tak môžete navrhnúť plochu, ktorá bude spĺňať potrebnú vodopriepustnosť.

Ekologická dlažba Hydro Lineo grafitová
Ekologická dlažba Hydro Lineo grafitová. | Zdroj: Premac

Viac na www.premac.sk

Zdroj: PR článok Premac, spol. s r.o.