Rodinný dom so zaparkovaným autom
Galéria (6) Zdroj: Premac

Aj dlažba môže byť ekologická

Stačí zvoliť správny tvar a aj betónovou dlažbou sa vám podarí vytvoriť funkčný vsakovací systém dažďovej vody.

Galéria

Rodinný dom so zaparkovaným autom
Ekologická dlažba Premac Erba grafitová
Ekologická dlažba Premac Extrano
Ekologická dlažba Hydro Lineo sivá
Ekologická dlažba Hydro Lineo grafitová

Téma udržateľnosti sa v posledných rokoch stala neodmysliteľnou súčasťou nielen našich životov, ale aj stavebníctva. Na to, aby ste aspoň malou časťou prispeli k ochrane životného prostredia, stačí do svojho projektu zakomponovať ekologický stavebný materiál, napr. ekologickú dlažbu.

Spoločnosti Premac je koncept trvalej udržateľnosti veľmi blízky, a preto pravidelne modifikuje a rozširuje svoje portfólio ekologických dlažieb, ktorými môžete vo svojej záhrade či pri dome vytvoriť nezapečatené vydláždené plochy s funkčným systémom vsakovania. Ide o špeciálne navrhnuté dlažby so vsakovacími otvormi alebo s upravenými odvodnými škárami. Tento špeciálny tvar umožňuje aktívny odvod dažďovej vody späť do podložia, čo prispieva k pozitívnemu vývoju prirodzenej vodnej bilancie.

Ponuka ekologických dlažieb je naozaj široká. Môžete si vybrať z viacerých tvarov a farebných vyhotovení, ktoré budú presne zodpovedať vašim predstavám a štýlu. 

Moderná a ekologická

Dlažba Erba je kombináciou ekologického moderného dizajnu a zelene. Šesť priesakových otvorov môžete využiť na zatrávnenie alebo vyplniť drveným kamenivom. Vďaka 16 % vsakovacej ploche je obzvlášť šetrná k životnému prostrediu.

Ekologická dlažba Premac Erba grafitová
Ekologická dlažba Premac Erba grafitová. | Zdroj: Premac

Inovatívny dizajn

Dlažba Extrano je so svojím dômyselným dizajnom vhodná najmä do moderných priestorov v priemyselnom štýle. Jej systém šikmých čiar a otvorov vytvára jedinečný priestorový efekt, ktorý vizuálne zväčší aj tie najmenšie priestory.

Ekologická dlažba Premac Extrano
Ekologická dlažba Premac Extrano je charakteristická šikmými čiarami, ktoré vytvárajú priestorový efekt. | Zdroj: Premac

Rozmanité zelené vzory

Novinkou medzi ekologickými dlažbami je dlažba Hydro Lineo. Tri formáty, v ktorých sa vyrába, umožňujú jej kladenie do rozmanitých vzorov a vy tak môžete dať priestor svojej kreativite.

Ekologická dlažba Hydro Lineo sivá
Ekologická dlažba Hydro Lineo sivá. | Zdroj: Premac

Každému tvaru dlažby prislúcha iné percento vsakovacej plochy (0/22/40 %). Ich kombináciou si tak môžete navrhnúť plochu, ktorá bude spĺňať potrebnú vodopriepustnosť.

Ekologická dlažba Hydro Lineo grafitová
Ekologická dlažba Hydro Lineo grafitová. | Zdroj: Premac

Viac na www.premac.sk

Zdroj: PR článok Premac, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje