Ako postaviť dom zo slamených panelov
Galéria (40) Zdroj: EcoCocon.sk

Ako si postaviť dom zo slamených panelov? Je to jednoduché a rýchle!

Ak chcete stavať ekologicky, môžete na výstavbu stien použiť slamené panely vyrobené na mieru. Výhodou je rýchla montáž, ktorú pri malom prízemnom dome zvládnete s pomocníkom za 2 až 3 dni.

Galéria

Ako postaviť dom zo slamených panelov
Vykládka panelov pomocou vysokodvižného vozíka
Podloženie panelov
Príprava zateplenej drevenej pásnice
Vyznačenie pozície ukladania panelov na pásnici
Začiatok montáže v rohu stavby
Manipulácia s panelmi
Presun panelov pomocou dosky s kolieskami

Slamené panely si môžete objednať a kúpiť vyrobené na mieru pre váš dom, na základe projektu. Pre nízkopodlažnú stavbu sa dajú ľahko zmontovať aj svojpomocne. Slama v paneloch vám zabezpečí dobrú izoláciu, drevený rám zase potrebnú statiku.

Stenový systém zo slamených panelov predstavuje jednoduchý spôsob, ako si môžete postaviť váš dom v pasívnom štandarde a v kvalite, ktorá zabezpečí dlhú trvácnosť a hodnotu domu. Nami použitý slameno-drevený systém je certifikovaný a má potrebné požiarne testy. Panel má dokonca aj certifikát C2C (Cradle to cradle – z kolísky do kolísky), ktorý má len málo stavebných prvkov v Európe. Znamená to, že stena bude v budúcnosti po jej rozobraní plne recyklovateľná a nevytvorí odpad.

Jednoduchá a rýchla montáž

Pokým bežná výstavba vyžaduje čas, energiu a zriedka ide podľa plánu, dreveno-slamené predvyrobené panely ponúkajú každému staviteľovi jednoduchší, rýchlejší a pohodlnejší spôsob výstavby. Po krátkom tréningu môže trojčlenný tím s bežným stolárskym náradím postaviť 60 m² steny za deň alebo dvojnásobok so žeriavom na stavenisku. Štandardný panel s rozmermi 80 × 280 cm váži približne 150 kg a je ľahko manipulovateľný s pomocou obyčajného vozíka.

Presný a čistý výsledok

Inštalácia panelového systému je 100 % suchý a bezodpadový proces. Vďaka kontrolovanému výrobnému procesu dosiahnete vždy vysoko profesionálny výrobok – s maximálnou toleranciou odchýlky 2 milimetre na 3 metre dĺžky panelu. Jednotlivé elementy do seba tak vždy perfektne zapadnú. Presnosť systému zároveň umožňuje objednať okná ešte pred výstavbou, a preto viete stavbu rýchlo uzavrieť.

S detailným technickým projektom v ruke viete presne, koľko panelov a doplnkových materiálov potrebujete. Preto vie výrobca vypracovať podrobnú kalkuláciu ceny, vďaka ktorej sa vyhnete akémukoľvek neskoršiemu prekvapeniu. Výstavbu môžete realizovať počas celého roka, keďže si tento systém nevyžaduje žiadne mokré procesy a vzduchotesný obal sa stará o ochranu pred počasím.

Dvojitý nosný rám vie zabezpečiť statickú únosnosť pre budovy až do niekoľkých podlaží. Vďaka skvelým tepelným a akustickým izolačným vlastnostiam, paropriepustnosti a termálnej mase dosahujú tieto budovy najvyššiu možnú úroveň komfortu.

Na ďalšej strane vám ukážeme podrobný postup, ako zmontovať slamené panely.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje