Galéria (6) Zdroj: Heluz

Ako lacno a komfortne bývať

Dnes si už nedokážeme predstaviť, že by sme nakupovali napríklad potraviny v niekoľkých rôznych obchodoch. U jedného predajcu chlieb a pečivo, u ďalšieho mlieko a maslo u iného údeniny, a tak podobne. Navštívime väčšinou len jedného predajcu, kde nakúpime všetko potrebné s čo najširším sortimentom, vyberieme si požadovanú kvalitu a môžeme požadovaný tovar porovnať aj s inými výrobcami. Obrazne povedané, nakúpime všetko od špendlíka až po lokomotívu, tak povediac pod jednou strechou.

Galéria

Ak sa rozhodnete postaviť si dom, potom máte ďalšiu výhodu. Môžete si nájsť priamo výrobcu materiálu, ktorý má čo najkompletnejší konštrukčný sortiment, spĺňa požiadavky na funkčnosť vašej budúcej stavby, ponúka sprievodné služby a zákaznícku podporu.

Spoločnosť HELUZ získava na našom trhu body predovšetkým za najkompletnejší tehlový stavebný systém. Veľkou výhodou tohto systému je jeho veľké sortimentné rozpätie, variabilita a minimalizácia rizika problémov, ktoré môžu vzniknúť, ak sa kombinujú stavebné prvky rôznych výrobcov. Vyhnete sa tak rôznym dohadom s presúvaní zodpovednosti za nepodarené dielo z jedného na druhého dodávateľa.

Zdroj: Heluz

Zatepľovať, alebo nezatepľovať?

Jedno zo zásadných rozhodnutí pri voľbe typu domu. Dá sa postaviť úsporný dom bez zateplenia?
Odpoveď znie áno, ale..

Ak sa rozhodnete pre spoločnosť HELUZ, potom „ale“ neplatí, ba naopak.
Správny výber materiálu umožní, aby spotreba energie na vykurovanie bola čo najnižšia. Voľba stavebného materiálu je teda veľmi dôležitá preto, že jej vhodný výber, spôsob vykurovania, vetrania a vhodný typ ďalšej obvodovej konštrukcie domu môžu ušetriť podstatnú časť prevádzkových nákladov. To je aj predpoklad, že ak sa dodrží správna voľba materiálu, nie je nutné ani ďalšie zateplenie obvodového muriva. A navyše je nutné zdôrazniť, že bez zateplenia obvodového plášťa budovy získate aj dotáciu na Zelená úsporám.

Správny výber jednotlivých súčastí kompletného systému HELUZ, s ktorým vám poradia odborní špecialisti tejto spoločnosti, je zárukou, že vznikne pohodlné, bezpečné a energeticky funkčné bývanie.

Systém HELUZ sa vyznačuje veľmi širokým sortimentom. Ponúka sortiment pre zvislé a vodorovné konštrukcie vrátane tenkovrstvových mált, tepelno-izolačnej zakladacej malty alebo stavebných pomôcok. Teda sortiment aj pre domy, ktoré nie je nutné zatepľovať. Pre ilustráciu je možné uviesť pár príkladov zo širokého sortimentu HELUZ vrátane účelu použitia.

Tehly pre obvodové a vnútorné murivo

Brúsené tehly HELUZ Family a Family 2in1. Tieto brúsené tehlové bloky majú najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti na českom trhu v porovnaní s ostatnými materiálmi pre jednovrstvové murivo. Sú určené na výstavbu domov s nízkou potrebou tepla na vykurovanie (nízkoenergetické a pasívne domy). Vyrábajú sa v šírkach 250, 300, 380, 440 a 500 mm.

Zdroj: Heluz

Tehly HELUZ PLUS spĺňajú požadované hodnoty súčiniteľa prestupu tepla podľa ČSN 73 0540-2.

Tehly HELUZ P15 Tieto tehlové bloky HELUZ sú určené pre obvodové a nosné steny s rôznych hrúbkami.

Tehly HELUZ NATURE Energy Nepálená tehla HELUZ NATURE Energy sa používa na vnútorné priečkové a akumulačné murivo s hrúbkami 12 a 25 cm.

Špeciálne tehlové výrobky

Spoločnosť HELUZ ponúka k svojmu kompletnému systému pre hrubú stavbu taktiež špeciálne tehlové výrobky. Sú to maloformátové tehly pre pohľadové lícové murivo, obkladové tehlové pásky, trativodky, vínovky a vencovky tvaru U. Špeciálne tehlové výrobky HELUZ nájdu uplatnenie v novostavbách aj pri rekonštrukciách domov, v záhradách, pri stavbách poľnohospodárskych a priemyselných prevádzok a pod.

Zdroj: Heluz

Stropy

V ponuke komplexného systému HELUZ je taktiež sortiment pre vodorovné konštrukcie, ako sú preklady, stropy z keramických nosníkov a vložiek HELUZ MIAKO aj keramické stropné panely HELUZ.

Zdroj: Heluz

Materiály na murovanie

Tento systém ponúka taktiež ucelený rad materiálov na murovanie. Vďaka tomu nemusíte hľadať ďalších dodávateľov podobných murovacích materiálov.

V sortimentnej ponuke sú tak samotné materiály na murovanie – tenkovrstvové malty na murovanie z brúsených tehlových blokov, tepelnoizolačná malta, omietky a murovacia pena –, ako aj materiály na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností muriva – extrudovaný polystyrén a sypaný polystyrén.

Komínový systém

A keď sa stavia dom, tak nesmie chýbať ani komín. I tento sortiment patrí do kompletného systému HELUZ. Komíny z tehlových modulových tvaroviek ideálne dopĺňajú dom postavený z rovnakého materiálu.

A aby bol servis a systém naozaj kompletný, je samozrejmosťou, že spoločnosť HELUZ dovezie objednaný materiál až na váš pozemok zdarma.

Správny výrobca a dodávateľ, správny výber konštrukčných prvkov, s ktorým vám poradia špecialisti v spoločnosti HELUZ, sú teda kľúčovými predpokladmi pre splnenie vášho sna – postaviť dom, v ktorom sa dá komfortne a lacno bývať.

Viac na www.heluz.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.