renovacia drevenej podlahy parkety ako nove
Galéria (6)

Renovácia drevenej podlahy: Parkety ako nové

Stále častejšie sa stretávame s prípadmi, keď sa zákazník rozhodne prekryť staré drevené parkety laminátovou alebo hotovou drevenou podlahou bez toho, aby si uvedomil, že stará drevená podlaha sa dá prebrúsiť a zrenovovať. Veľa zákazníkov ani netuší, akú krásnu drevenú podlahu doma má. Neberie sa pritom ohľad ani na životné prostredie a v čoraz väčšej miere sa používajú materiály, ktoré sa ekologicky veľmi ťažko likvidujú. Snahou parketárov by preto malo byť informovanie koncového zákazníka o možnostiach renovácie pôvodnej drevenej podlahy, ktoré by v konečnom dôsledku mohli zmierniť negatívny vplyv na životné prostredie.

Galéria

Zvážte svoje úmysly ešte predtým, než sa rozhodnete svoju opotrebovanú podlahu prekryť kobercom alebo vymeniť za plávajúcu podlahu. Existuje niekoľko dôvodov PREČO uprednostniť DREVENÚ PODLAHU. Súčasné technológie umožňujú renovovať znečistené a opotrebované drevené podlahy tak, aby vyzerali ako nové. Vedeli ste, že drevená podlaha je hodnotnejšia, pretože ide o prírodný produkt? Parkety sú priaznivejšou voľbou z hľadiska zdravia aj životného prostredia. Na rozdiel od plávajúcich a iných podláh majú drevené podlahy dlhšiu životnosť, dajú sa renovovať a ich údržba je bezproblémová. Vedeli ste, že parkety majú priaznivý vplyv na klímu v miestnosti?

Radi by sme vám pripomenuli jedno jednoduché pravidlo, ktoré každý podlahár síce dobre vie, ale predsa naň občas zabudne. Môžete používať tie najlepšie laky na svete, a predsa nedocielite dobrý vzhľad podlahy, ak nebola správne a dôkladne vybrúsená. Platí to aj opačne; môžete používať najlepšie brúsne prostriedky na svete, ak však lak nebol aplikovaný správne alebo je nekvalitný, dobrý vzhľad podlahy sa vám nikdy nepodarí docieliť.

Široká ponuka povrchových úprav

Skôr ako sa sami pustíte do renovácie vašej drevenej podlahy, potrebujete vhodné náradie a produkty, aby ste mohli prácu perfektne zvládnuť. Nezabúdajte, že aj pri pravidelnom čistení a údržbe bude vaša drevená podlaha raz vyžadovať renováciu. Tá zahŕňa prebrúsenie podlahy a nanesenie novej vrstvy ochranného laku.

Široká ponuka na trhu je neprehľadná. Zákazník stráca prehľad a nevie, akú povrchovú úpravu si zvoliť. Pri renovácii drevených podláh si možno vybrať niektorý zo systémov úpravy povrchu: lakovanie pomocou lakov na báze vody alebo na báze rozpúšťadiel, olejovanie, voskovanie, prípadne použitie olejových voskov. Pri výbere lakov na vodnej bázy, olejov a olejových voskov existuje aj možnosť tónovania. Spoločnosť Bona ponúka napríklad morenie holého dreva, tzv. staining, farebné tónovanie parkiet. Môžete si však vybrať aj prírodný vzhľad povrchovej úpravy, ktorý uchová farebný tón vašej drevenej podlahy.
Je veľmi dôležité si uvedomiť, v akých priestoroch chcete lakovanie podlahy použiť. Záleží na tom, či chcete lak použiť v byte, kde sa očakáva skôr stredná záťaž, alebo v priestoroch školy, kde sa predpokladá silná záťaž, prípadne vo verejných priestoroch či reštauráciách, kde sú podlahy vystavené zvlášť silnej záťaži. Môžete si vybrať aj vami požadovaný lesk podlahy: lesk, polomat alebo mat.

Ako renovovať podlahu bezprašne?

V súčasnosti na trhu nájdete spoločnosti, ktoré sa snažia uľahčiť prácu spojenú s kladením a renováciou parkiet vývojom zdravotne neškodných výrobkov. Takými sú napríklad účinné ergonomické brúsky, ktoré zadržia prach vnútri bezšvových vriec, a tým umožnia prácu v čistom a bezprašnom prostredí.

Spoločnosť Bona vyriešila jeden z najväčších problémov kladenia a renovácie drevených podláh – prach! Bezprašný systém odsávania DCS ponúka zdravšie a pohodlnejšie pracovné prostredie vďaka systému nekonečných vriec, pri ktorom do ovzdušia neuniká žiaden prach. Vďaka tomuto systému je zaručené, že po skončení brúsenia nebudete musieť na následné upratovanie vynaložiť toľko práce ako predtým.

Už ste si vybrali povrchovú úpravu?

Novinkou v ošetrovaní a údržbe povrchu drevených podláh je BONA NOVIA – riešenie šité na mieru renovácii podláh v domácnostiach. Výrobky sú špeciálne určené na renováciu drevených podláh v domácnostiach. Nepotrebuje základný náter, pekne prekresľuje drevo, je rýchlo schnúca, odolná proti stopám po podrážkach topánok a navyše aj šetrná k životnému prostrediu.

Podrobnejšie informácie vám radi poskytneme na našich telefónnych číslach alebo navštívte naše webové stránky.


Renovujeme parkety
tel. +421 265 457 161
e-mail: redakce@renovujeme-parkety.com
www.renovujeme-parkety.com

–>

 1. zuzana says:

  mame stare parkety ktore boli nejaky cas zakryte kobercom koberec sme vyhodili ale parkety nam vrzu a su odlepene od podlahy co sme zistili ze kedisy sa parkety lepili smolou co je nas pripad spravilo sa totam gde sa najviac chodi a su aj medzi nimi male medzere prosim poradte nam dakujeme

  1. duri says:

   Nuz ano ludia su tu opantany marketingom, vsade vidia tie hnusne, lacne,studene laminatove podlahy a nevedia ze drevo je oproti laminatu luxus a oni ho prikryju s tym hnusom, namiesto toho aby si zistili od parketarov ci sa to neda zrenovovat….

 2. Loriána says:

  Dobrý deň prajem!
  Mala by som záujem o renováciu parkiet.
  Miestnosť je v byte. veľkosť izby je 6m dlzka a na sirku to je 3,45m

 3. Marta Bacova says:

  Dobry den, mame stare parkety (30 rocne) niekde je aj vytecena zazrata smola a su aj spary sem tam. Rada by som sa spytala na cenu komplet renovacie za 1 m2. Mame rodinny dom a viac miestnosti. Dakujem.

 4. Maria Trembecka says:

  Vie niekto poradiť je lepši Alliparket alebo Pallmal

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.