Dá sa v kúpeľni bezpečne nalepiť drevená podlaha?

drevená podlaha
Zdroj: HA – UZ Market

Do kúpeľne by sme chceli položiť drevené parkety. Drevo asi nie je veľmi vhodné do miestnosti, kde sa nachádza voda, ale aj napriek tomu by sme sa chceli opýtať, či existuje nejaké vhodné riešenie? Ivan, Dubnica nad Váhom

Popri veľkoformátovej dlažbe sú drevené parkety najväčším trendom medzi podlahovinami používanými v kúpeľniach.

Predpokladom na úspešnú realizáciu drevenej podlahy vo vlhkom prostredí je zabránenie prenikaniu vlhkosti do podkladu a poterovej vrstvy podlahy.

Prečítajte si tiež:

Ktoré podlahy sú najkvalitnejšie? A koľko stoja?

Požadovanú hydroizoláciu podkladu je možné dosiahnuť použitím polyetylénovej tesniacej a premosťujúcej podložky (napr. codex Hydrostop), ktorá zároveň oddeľuje podlahovú krytinu od podkladu. Drevené parkety sa odporúča lepiť bezrozpúšťadlovým dvojzložkovým polyuretánovým parketovým lepidlom (napr. UZIN MK 92 S).

Pásy hydroizolačnej podložky sa kladú do čerstvého lôžka systémového lepidla a celoplošne ich musíte vyhladiť tak, aby ste vytlačili všetky prípadné vzduchové bubliny. Nezabudnite na uloženie tesniacich rohových prvkov podľa pokynov výrobcu.

Miesta styku steny a podlahy treba utesniť samolepiacou tesniacou páskou. Drevené parkety môžete začať lepiť do dvojzložkového polyuretánového parketového lepidla po 24 hodinách od nalepenia podložky.

Prečítajte si tiež:

Aj stará drevená podlaha môže byť ako nová

Text: Andrea Dingová v spolupráci s HA – UZ Market
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.